Spora Katkı Bekliyoruz

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Yeni Malatyaspor’da Kulüp Başkanı Ertan Mumcu, hedef için belirlenen bütçenin boylarını aştığını belirterek, şehrin katkısını beklediklerini söyledi.

Spora Katkı Bekliyoruz Malatya Spor

Malatyalıların Ramazan Bayramı'nı kutlayan Mumcu, “Malatya’mızın, ülkemizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. Allah daha nice böylesi güzel aylar ve bayramlar nasip etsin. Aynı zamanda Malatyaspor taraftarlarımızın da inşallah çifte bayramlar yaşayacağımız günler olur dileğiyle, taraftarlarımızın bayramlarını tebrik ediyorum” dedi.

Şehrin beklentisine göre bir takım oluşturduklarını kaydeden Mumcu, “Bizim ve Malatya’daki futbol severlerin idealine, özlemine cevap verebilecek bir takım oluşturmaya gayret ettik. Kafamızdan geçen ve teknik heyetimizin düşündüğü isimlerin birçoğunu alabildik. Ama parasal anlamda gücümüzün yetmediği ya da daha büyük hedefleri olan 2. Lig’den ziyade 1. Ligi hedefleyen arkadaşlarımızla bir araya gelemedik. En azından onları takımımıza katamadık ama grubumuzda ilk 5’i hedefleyecek bir takım oluşturmaya gayret ettik” ifadelerini kullandı.

Mumcu, iyi bir başlangıç yapmak istediklerini ifade ederek, “Bolu’da da futbolcular arasındaki uyumun arttığını gördük. Sahada da bu uyumla oynamaya başladıklarını gözlemledik. Bazı isimlerinde kişisel anlamda çok yetenekli olduğunu, oyunu çevirebilme kapasitesine sahip olduğunu gördük. Pozisyon bulan, mücadeleci ve hırslı bir takım gördük.

Bu da bizi çok memnun etti. Teknik heyetimizde aynı doğrultuda bizimle bu görüşleri paylaştı. Boluspor ile oynanan hazırlık karşılaşmasını da izleme imkanı bulunduk. Takımımızın hazırlık karşılaşmasında verdiği mücadele ve oyuncuların performansı da bizi oldukça mutlu etti. İnşallah iyi olacak. İyi bir başlangıç yaparsak, arkası gelir diye düşünüyoruz. Bu arzuyu, bu özlemi çok abartmadan, çok mübalağa etmeden belirli bir disiplin içerisinde gerek takımımızı destekleyerek gerekse de maddi ve manevi katkı sağlayarak sorumluluk sahibi olan herkesin bu sürece katkı sağlaması gerekiyor. Heyecanla bekliyoruz” diye konuştu.

Şehrin desteğini beklediklerini kaydeden Mumcu, şunları söyledi: “Yönetim olarak, olması gerekenleri beklentilere cevap verme anlamında ya da bir futbol şehrinde olması gerekenleri gücümüz nispetinde yapmaya çalışıyoruz. Biz görevimizi yapıyoruz. Kombine, forma talebi vardı. Tabi en büyük talep Malatyaspor’un daha üst liglerde olması.

Biz ona göre bir hedef belirledik. buna göre de bir bütçe belirledik. Bu da bizim boyumuzu çok aşan bir bütçe ama bu şehrin buna ihtiyacı var, bu şehir bunu karşılar dedik. Bu şehre böyle bir önyargıyla baktık. Ama doğrusunu söylemek gerekirse şuana kadar ciddi bir katkıyı da göremedik.

Bunu bir takım kriterlere bağlıyoruz. Kombine ve ürün satışları için eski belediye meydanında bir platform oluşturduk. Ama satışlar umduğumuz gibi değil. İnşallah kombinelerimizin tamamını satarız. Ve daha da önemlisi blok halinde bize katkı sağlayacak iş adamlarımız olabilir diye düşünüyoruz.” 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 369
Bu Ay : 7515
Toplam : 7515

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom