Londra 2012 Paralimpik Oyunları

2012 Paralimpik Oyunları’nda mücadele edecek olan Futbol Milli takımı sporcusu Kahraman Kurbetoğlu’nun pankartları şehrin muhtelif yerlerine asıldı.

Londra 2012 Paralimpik Oyunları Malatya Haber

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından “Malatya’nın Gururu, Türkiye’nin Umudu. Futsal Milli Takım Sporcumuz Kahraman Kurbetoğlu’na Londra 2012 Paralimpik Oyunları’nda başarılar dileriz” yazılı pankartlar Malatya’nın muhtelif yerlerine asıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, olimpiyatların ülkelerin kendilerini göstermeleri açısından büyük önem taşıdığına vurgu yaparak, “Olimpiyatlar ve Paralimpik Olimpiyatlar ülkelerin prestiji. Her ülke orada kendisini uluslar arası düzeyde sergileme, becerilerini gösterme gayreti içerisine girer. Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin olimpiyatlardaki başarılarını gördük.

Beklentiler özellikle halter ve güreş branşlarında biraz yüksekti. Sükutu hayale uğradık. Onun dışında tekvando ve atletizm branşlarında elde edilen başarılar bizleri çok mutlu etti. ancak bundan sonra yeniden dizayn olacak gibi görünüyor. Bakanlığımız ve genel müdürlüğümüzün yeni projeleri ve yeni sistemleri devreye alacağı belli oldu. Biz de taşra teşkilatı olarak bu değişikliklere ve projelere omuz vereceğiz” dedi.

Fındıklı, Malatya olarak olimpiyatlara daha fazla sporcu göndermek istediklerini kaydederek, “Paralimpik Oyunlarda kısa bir süre içerisinde başlayacak. Malatya’dan da Kahraman Kurbetoğlu, Görme Engelliler Futbol Milli Takımı’nda yer alacak. Hem kendisine hem de diğer sporcularımıza başarılar diliyoruz. Malatya’dan da olimpiyatlara sporcu gönderdiğimiz için övünüyoruz. Londra Olimpiyatları’nda tekvandoda yarışan Bahri Tanrıkulu’da Malatya’nın sporcusu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde lisansı devam ediyor ama Malatya’nın sporcusu.

Önümüzdeki yıllarda Malatya’dan olimpiyatlara daha fazla sporcu göndermek istiyoruz. Görme engelli Kahraman kardeşimizden başka Emre Yaylacı var. Emre Yaylacı, kıl payı ile Paralimpik Olimpiyatlarına katılamadı. Atletizm, uzun atlama ve yüksek atlamada ciddi dereceleri olan bir sporcumuz. Emre’de önümüzdeki şampiyonlarda mili takımda derece yapacaktır” diye konuştu.
Malatya Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Şerif Büyükdaş ise, sporcularının Paralimpik Oyunları’nda gerek Türkiye’yi gerekse de Malatya’yı temsil etmesinden dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını ifade etti.

Büyükdaş, Paralimpik Oyunları’ndan iyi bir sonuçla döneceklerine inandıklarını belirterek, “2012 Türkiye Futsal Şampiyonası’nda Malatya Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği olarak Malatya’yı temsil ettik. İlk yarı maçları sonucunda grubu lider olarak tamamladık. Tabi bundan sporcularımızın büyük katkısı oldu. Sporcularımızdan Kahraman Kurbetoğlu, ilk yarı maçları sonrası milli takıma seçildi. Milli takımda gösterdiği üstün başarı neticesinde Londra Paralimpik Oyunları’nın kadrosuna girmeyi başardı.

Şuanda milli takımla birlikte Kuşadası’nda son kamp çalışmalarını gerçekleştiriyorlar. 24 Ağustos’ta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sporcularımız onuruna vereceği yemeğe katılacak. Akabinde 25 Ağustos’ta da Londra’ya gidecekler. Paralimpik Oyunları’ndan iyi bir sonuçla döneceğimize inanıyoruz. Grubumuzda bir önceki Avrupa Şampiyonu Fransa, Olimpiyat Şampiyonu Brezilya ve Çin bulunuyor” şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 915
Bu Ay : 2497
Toplam : 2497

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom