Çakır, Fuarı değerlendirdi

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 17. Malatya Fuarı ve Uluslararası Kültür Sanat ve Kayısı Festivalini değerlendiren bir basın toplantısı düzenledi.

Çakır, Fuarı değerlendirdi Malatya Haber

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "17. Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ve Kayısı Şenliklerini yüzümüzün akıyla icra ettik. Ben emeği geçen bütün personelime, fuarı ve festivali vatandaşlarımıza ulaştırmak için yoğun çaba sarfeden kıymetli basın mensuplarımıza, gerekli güvenlik önlemlerini eksiksiz alan Emniyet mensuplarımıza, süreç içerisinde imkanlarını esirgemeyen bütün kamu kurum ve kuruluşlarımıza yurt içinden, yurt dışından gelerek organizasyonlarımıza ayrı bir anlam ve renk katan bütün konuklarımıza, bütün hemşehrilerim adına şükranlarımı arz etmeyi bir kadirşinaslık olarak görüyorum. Daha önceki toplantılarımızda da belirttiğim gibi gerek fuar gerekse de festival organizasyonumuzu planlarken Malatya'nın dinamikleri olan sivil toplum kuruluşlarımızın, kanaat önderlerimizin, saygıdeğer hemşehrilerimizin kanaatlerini, düşüncelerini en üst düzeyde almaya, değerlendirmeye çalıştım" dedi.
Çakır, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Festival kapsamında gelen sanatçılarımızı şehrimizin farklı noktalarında yaptığımız anketlerle belirledik. Ve sağ olsunlar Malatyalılar da, değerli hemşehrilerim de bu organizasyonumuza büyük bir teveccüh gösterdiler. Bu yıl fuarımıza 38'i il dışından 90'ı il içinden olmak üzere toplam 128 firma katıldı. 3 bin 500 metrekare alanın tamamı kiralanarak, 192 bin TL gelir elde edildi. Hiç kimseye ücretsiz stand tahsisi yapılmadı. Katılımcılar arasında yapılan anketlerde memnuniyet oranının yüzde 92 olduğu görülmüştür. Bundan dolayı da Bosch ve Arçelik, Profilo, Hidromek, İşbir, Yasin Möble gibi uluslar arası firmalar 2010 yılı için rezervasyon yaptırmışlardır. Bu da gösteriyor ki artık Malatya Fuarı kendi kabuklarını yırtmış, uluslar arası bir fuar olma yolunda kararlılıkla ilerlemektedir. 17. Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ve Kayısı Festivalimizin bize toplam maliyeti 557 bin TL olmuştur. Buna mukabil fuar stand gelirleri, araç giriş gelirleri, lunapark kira gelirlerinden toplam 232 bin TL gelir elde ettik. Yani bu yıl ki organizasyondan belediyemizin kasasından çıkan para 325 bin TL olmuştur. 2008 yılında toplam 820 bin TL gider, 211 bin TL gelir elde edilmiş ve fuarın maliyeti 608 bin TL olmuştur. Yani 2009 yılında icra ettiğimiz fuarın maliyeti 2008 yılına göre yüzde 46.5 daha azalmıştır."

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 70
Bu Ay : 805
Toplam : 805

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom