Milletvekili Öz'den Açıklama

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli Milletvekili Mustafa Aygün’ün PKK’lılar tarafından kaçırılmasıyla ilgili gelişmeleri aktardı.

Milletvekili Öz'den Açıklama Malatya Haber

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. işbirliğiyle düzenlenen "Aspuzu’da Ramazan Geceleri" etkinliğine katılan Milletvekili Ömer Faruk Öz, basın mensuplarının sorularını da cevapladı. CHP Milletvekili Aygün’ün PKK’lılar tarafından kaçırılmasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Öz, PKK'yı şiddetle kınadıklarını belirterek şöyle konuştu:

"Bu konuyla ilgili Başbakanımızın talimatıyla bütün güvenlik güçleri üzerine düşen her şeyi yapmaktadır. Umuyor ve bekliyoruz ki, inşallah milletvekilimiz özgürlüğüne bir an önce kavuşur. Tabi bu olayı geniş çaplı düşünmek lazım. Şu an için konuşacağımız tartışacağımız tek konu Hüseyin Aygün’ün bir an önce özgürlüğüne kavuşmasıdır. Daha sonra ise bu konunun en ince ayrıntısına kadar incelenmesi gerektiğine inanıyorum."

Milletvekili Öz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in bir televizyon programında yaptığı açıklamalar üzerine de şu ifadelere yer verdi:

"Hüseyin Çelik'in konuşmasının bir bütün olarak ele alınması gerekiyor. Bu söyledikleri, konuşmasının içerisinde sadece küçük bir parçadır. Konuşmasını dinlediğimizde çok farklı şeyler söylediği ortadadır. Ne Mehmetçik kardeşlerimizi küçük düşürmek, ne de şehitlik mertebesini küçük düşürmek için söylenmiş bir söz değildir. Sözlerinin bütünü içinde cımbızla alınmış bir sözdür. Böyle bir şeyin Çelik’in söylemesi mümkün değildir."

Aspuzu'da Ramazan Geceleri'ne de değinen Öz, Malatya Belediyesi'ni ve Kültür A.Ş.’yi tebrik ediyoruz diyerek, "Belediyelerin görevleri sadece yol, park, yeşil alan, kaldırım yapmak değildir. Bir il içerisinde, kültürel ve sosyal etkinlik içerisinde, o ilin kendi dokularına uygun bir şekilde programlarının yapılması önemli bir faaliyettir. Bu sebepten dolayı Belediyemizi ve Kültür A.Ş.’yi Malatya’nın kültürel dokusuna uygun programlar ve etkinlikler yapmış olmalarından dolayı tebrik ediyorum" şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 755
Bu Ay : 5949
Toplam : 5949

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom