Şahin, Hasırcılar Beldesini Ziyaret etti

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Ramazan ziyaretleri kapsamında Hasırcılar beldesini ziyaret ederek, sorun ve sıkıntıları dinledi.

Şahin, Hasırcılar Beldesini Ziyaret etti Malatya Haber

Milletvekili Mustafa Şahin, "3 Kasım 2002 seçimlerinden sonra vatandaşımızın güçlü desteği bizleri iktidara taşımıştır. İnşallah bundan böyle de AK Parti iktidarı bu ülkede kalıcı olur" diyerek, "Biz bugüne kadar bu ülkede teröre rağmen bu hizmetleri yaptıysak, iyi bir yoldayız" dedi. Hasırcılarlı vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Milletvekili Şahin, AK Parti’nin kuruluş yıl dönümü sebebiyle 2002 yılından bugüne AK Parti icraatlarını özetleyerek şöyle konuştu:

"2001 yılı 14 Ağustos’ta Türkiye’de AK Parti kurulduğu zaman ülkenin içerisinde bulunduğu sıkıntıyı hepimiz çok iyi hatırlıyoruz. O günün şartlarında bir koalisyon hükümeti vardı. Daha önce de birtakım irili ufaklı koalisyonlara şahit olduk. 3 Kasım 2002 seçimlerinde vatandaşımızın AK Parti'ye güçlü desteği ve teveccühü, bizi iktidara taşıdı. O günden bugüne devam ediyoruz. İnşallah bundan sonra da devam eder. Asıl amacımız insanların makam mevki sahibi olması değildi. Bu ülkede bugüne kadar yanlış giden gidişata dur diyecek bir anlayışın olması gerekiyordu."

"2002 tarihinde iktidara gelmiş olduğumuz gün bu ülkede insan hakları, sosyal devlet hukuk adına kesinlikle zerre kadar demokratik bir devlete yakışmayan yasal birtakım düzenlemeler vardı" diyen Şahin, "Biz ne yaptık? O günden itibaren peyderpey bunların tümünü bertaraf etmeye gayret gösterdik. İnsanlarımızın hayatlarını daha iyi bir şekilde sürdürmeleri, inançlarını yaşamaları, yaşam standartlarının yükseltilmesi, özgürlüklerin genişletilmesi konularında birçok çalışma yaptık" dedi.

Son günlerde Şemdinli’de yaşanan olaylara da değinen Şahin, "Aciz kaldıkları zaman Doğu ve Güneydoğu'da terörü kışkırtmaya başladılar. Bunların hepsi taşeron firmalar, fason çalışıyorlar. Bunların hepsinin uçları, ipleri, dış ülkelerin ellerinde. Bugün Şemdinli’de bir tezgah düzenlediler. Şemdinli'yi kurtaracağız, kurtarılmış bölge oluşturacağız dediler. Suriye türünden bir teşebbüse giriştiler. Güvenlik güçlerimiz, askerimiz, hükümetimiz anında reaksiyonunu gösterdi, tedbirini aldı. Sonuç terör örgütü için hezimet oldu" diye konuştu.

"CHP, Şemdinli’de neler oluyor diyerek PKK’nın ekmeğine yağ sürüyor" iddiasında bulunan Şahin, şunları kaydetti:

"O insanlar gidip orada askerin yanında yer almaları gerekirken, Şemdinli’de neler oluyor diye PKK’nın ekmeğine yağ sürecek birtakım eylemlerde bulundular. Bugüne kadar onlarca askerimiz şehit edilirken hiçbirinin kılı kıpırdamaz. Ama ne zamanki terör örgütü PKK ciddi bir sıkıntıya girer. O zaman anında ortaya çıkar, velveleyi koparırlar. Siz eğer bu vatanın evladıysanız, bu ülkenin insanlarıysanız çıkacaksınız adam gibi, yiğitçe, mertçe teröre karşı hesap sorulması noktasında iktidarın yanında yer alacaksınız."

"14 Ağustos için Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırmışlar. Kim emretmiş? Kandil. Meclis'in mutlaka toplanması lazım diyorlar. Peki yarın toplantı yapılsa kimin ekmeğine yağ sürülecek? Ne adına toplantı yapmak istiyorsunuz?" diye soran Şahin, sözlerini şöyle tamamladı:
"Yine Kandil'deki ne idüğü belirsiz insanların emirleri doğrultusunda böyle bir hesabın içerisine girmişler. Biz bu hesapların tümünü bozduk.

Allah’ın izniyle zaman inşallah çok da uzun olmayacak. Bunların tümü de bir bir bertaraf edilecek. Bugüne kadar bu ülkede teröre rağmen bu hizmetleri yaptıysak iyi bir yoldayız. CHP bu ülkede nifakı körüklemekten başka bir şey yapmamıştır. Bunlar kendi rotalarını hiçbir zaman için değiştirmediler. Vatandaşımız kimin samimi kimin art niyetli olduğunu çok iyi biliyor." 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 480
Bu Ay : 4846
Toplam : 4846

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom