Resim Kursu Devam Ediyor

Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Malatya Gençlik Merkezi tarafından çocuklara ve gençlere yönelik açılan kurslar büyük ilgi görüyor.

Resim Kursu Devam Ediyor Malatya Kültür-Sanat

Malatya Gençlik Merkezi bünyesinde açılan resim kursuna gelen öğrenciler bir yandan eğlenirken bir yandan da resim yapmayı öğreniyor.

Malatya Gençlik Merkezi Resim Öğretmeni Ahmet Özelçi, resim kursuna büyük bir rağbetin olduğunu ifade ederek, “Çocuklarımıza ve gençlerimize resimle ilgili altyapı hizmeti veriyoruz. Karakalem, sulu boya, kolaj ve yağlı boya dallarında çalışmalarımız var. Burada çizilen resimleri sene sonu açtığımız sergiyle gösterime sunuyoruz. Malatya Gençlik Merkezi yetkilileri de bu konuya önem veriyor. Öğrenci sayımız ilk açıldığımız günden bu yana bir hayli arttı. Bazen oluşturduğumuz kurs yetersiz kalabiliyor” dedi.

7-24 yaş arası öğrencilerin kurstan faydalanabildiklerini kaydeden Özelçi, şunları söyledi:

“Çalışmalarımız yıllardır devam ediyor. Kurs kapsamında resimle ilgili bütün detayları öğrencilerimize veriyoruz. Güzel Sanatlar Lisesine 8 öğrenci gönderdik. Kursumuzda eğitim gördükten sonra üniversiteyi kazanan öğrencilerimiz oldu.”

Özelçi, çalışmaların bütün yıl devam ettiğine dikkat çekerek şöyle konuştu: “Yaz kış çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Özellikle kış aylarında öğrenci sayımızda bir hayli artış oluyor. Yaz dönemindeki çalışmalarımızı Gençlik Merkezi’nin bahçesinde gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimiz doğayla iç içe kabiliyetlerini geliştiriyorlar.”

İnsanların gizli yeteneklerinin olabileceğine işaret eden Özelçi, sözlerine şöyle devam etti: “Bazı insanlar hiç resim yapmamıştır fakat kalemi eline aldıktan sonra kendisindeki yeteneği fark eder. Bu yetenek her insanda olmaz. Biz, belirli çalışmalarla insanlardaki resim kabiliyetini bir yerlere getirebiliyoruz. Bunun yanında kabiliyetleri varsa çocuklarımız iyi birer ressam olabiliyor. Tabi bu disiplinli bir çalışmayla oluyor. Tabi çocuklarımız burada altyapıyı aldıktan sonra mutlaka üniversite okumalıdır.” 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 469
Bu Ay : 4169
Toplam : 4169

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom