Kuruluşunun 12. Yıl Dönümü

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “AK Parti bir ilki başardı.

Kuruluşunun 12. Yıl Dönümü Malatya Haber

Toplumsal merkezi, yani halkı siyasetin merkezine taşıdı” dedi.

AK Parti’nin 12. kuruluş yıldönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti’nin yaptıklarını özetle bildiren Malatya milletvekili Öznur Çalık, “Bundan tam 11 yıl önce, 2001'in sıcak bir Ağustos gününde Türkiye'nin ufkuna bir ışık doğdu. İnsanlık, hizmet, millet sevdasının ışığı yayıldı bütün ülkeye...

Milletin evlatları, halkın çocukları meydana indi. Yüzleri ak, alınları pak, yürekleri sıcak... “Her şey Türkiye için” diye yola çıktılar.

Samimiyet, azim ve kararlılık karşısında karanlıklar yırtıldı, perdeler savruldu kenara. Evet, AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde 14 Ağustos 2001'de kuruldu.
Halk kendi çocuklarını, kendi ruh ve mana ikliminin insanları olan AK Parti kadrolarını, kendine hizmet edenleri sevdi. Millet AK Parti aynasında kendisini gördü. Kendisiyle, kendi değerleriyle mücadele edenleri her zaman olduğu gibi elinin tersiyle kenara bıraktı. Millet, kendisi ile gülen, kendisi ile ağlayan; kendi derdini dert edinen AK Parti'ye güvendi, çünkü AK Parti de ona güveniyordu.

11 yıl önce siyaset ve siyasetçi imajı kötü örneklerden dolayı ne yazık ki dibe vurmuştu. Biz siyaseti de lâyık olduğu itibara kavuşturduk. Meclis güçlendi, görülmemiş bir yoğunlukla milletin önünü açan düzenlemeleri yaptı” ifadelerini kullandı.

“Yıllardır kendisine “merkez partisi” diyen partiler, genel iradeyi temsil eden “toplumsal merkezi” hep kenarda tutmuşlardı. Ama AK Parti bir ilki başardı. Toplumsal merkezi, yani halkı siyasetin merkezine taşıdı. Halk, siyasetin nesnesi olmaktan çıktı, öznesi oldu. Toplumsal merkez, yıllar yılı tribünde kalmaktan, seçim süreçlerinde ağzına bir parça bal çalınmaktan, oy deposu olarak görülmekten bıkmış, usanmıştı. Bu, aynı zamanda milletle devletin barışması, kucaklaşması demekti” diyen Çalık, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Sayın Başbakanımızın en başta söylediği gibi “Türkiye'de hiç bir şey eskisi gibi” değil artık. AK Parti Türkiye'nin çehresini değiştirdi. Yıllarca heba edilen kaynaklar gerçek sahibi olan halka akmağa başladı. AK Parti'nin 10 yılı memlekete aydınlık, millete esenlik getirdi.

Halkımızdan aldığımız vekaletle, Sayın Genel Başkanımız, Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan'ın liderliğinde “Durmak Yok Yola Devam” düsturuyla gece gündüz demeden ülkemize, halkımıza daha fazla hizmet götürebilmenin arayışı içerisinde olduk ve olmaya devam ediyoruz. “ 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 278
Bu Ay : 3722
Toplam : 3722

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom