Malatya'nın Turizmi Düştü

Malatya’ya gelen turist sayısının bu yıl düştüğü bildirildi.

Malatya'nın Turizmi Düştü Malatya Kültür-Sanat

Dünyanın 8.harikası olarak nitelendirilen Adıyaman’ın Kahta ilçesi ile Malatya’nın Pütürge ilçesi sınırları arasında bulunan 2150 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı’na giden turist sayısının çok düştüğü belirtildi.

Nemrut Dağı’ndaki Güneş Moteli işleten Şevket Aydın, “Geçmişe göre turist sayısı oldukça az. Biz tur düzenlediğimiz gibi kendi araçları ile de gelenler var. Ancak, bu yıl turist sayısı çok düştü” dedi.

Malatya’nın Pütürge ilçesi güzergahını kullanıp Nemrut Dağı’na gitmek isteyen turistler için yolun da yapıldığını hatırlatan Şevket Aydın, “Nemrut Dağı’na kadar yol asfaltlandı. Yolda virajlar düzeltildi. Yolda iyileştirme yapılmasına rağmen turist sayısının düşmesine anlam veremiyoruz” diye konuştu.

Bu arada, tur ile Nemrut Dağı’na giden İtalyan tüccar Marco Jegri ise, turizm kitabında gördüğü Nemrut Dağı’nı görmek için arkadaşı ile birlikte geldiğini söyledi.

Dünyanın 8.harikası olarak nitelendirilen Nemrut Dağı’ndaki güneşin gizemli batış ve doğuşunu izlemek, dev heykelleri görmek için dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin bu yıl az olmasıyla ilgili araştırma yapılacağı kaydedildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 68
Bu Ay : 3866
Toplam : 3866

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom