Rışvan Gençlik İftarda Buluştu

Malatya RIŞVANDER gençlerle iftarda buluşarak “gençliğimiz geleceğimiz, geleceğimiz gençlerimiz “ konulu sohbet toplantısı düzenledi.

Rışvan Gençlik İftarda Buluştu Malatya Kültür-Sanat

Malatya RIŞVANDER gençlerle iftarda buluşarak “gençliğimiz geleceğimiz, geleceğimiz gençlerimiz “ konulu sohbet toplantısı düzenledi.

Malatya Sultan Sarayında gelenekselleşerek gerçekleşen etkinliğe kalabalık bir gençlik kitlesi katıldı. Dernek Başkanı İsmet Çelik ve Ali Yalçın’ın selamlama konuşası yaptılar.

Malatya’nın önemli kanat önderlerinden Ramazan Keskin hoca yaptığı konuşmada;
Gençlik Allah’ın bize emanetidir. Gençlikle aile, kültür, değerler , ümmet, hak, adalet, insanlık hep iyi yetişmiş, sorumluluğun farkında olan bir gençlikle geleceğe taşınabilecektir.

Bu anlamda gençliğimizi gözümüzün nuru gibi korumak da biz yetişkinlerin görevidir.

İyi yetişmiş, idealleri olan bir gençlikle geleceğimizi kurabiliriz diyerek zaman darlığı nedeni ile Lokman Süresinin 13. Ayetten başlayan tavsiyelere bakılabileceğini önererek konuşmasını tamamladı.

13 - Hani bir zaman Lokman, oğluna öğüt vererek demişti ki: "Yavrucuğum! Allah'a ortak koşma, çünkü Allah'a ortak koşmak (şirk), elbette büyük bir zulümdür."

14 - Gerçi biz insana, anasına ve babasına itaati de tavsiye ettik. Anası onu zayıflık üstüne zayıflıkla taşıdı. Onun sütten ayrılması da iki yıl içindedir. (Biz insana): "Bana, anana ve babana şükret" diye de tavsiye ettik. Dönüş, ancak banadır.

15 - Bununla beraber eğer her ikisi de bilmediğin bir şeyi, bana ortak koşman hususunda seni zorlarsa, onlara itaat etme. Fakat dünyada onlarla iyi geçin ve bana yönelenlerin yolunu tut. Sonra dönüşünüz ancak banadır. O zaman ben de size yaptıklarınızı haber vereceğim.

16 - "Yavrucuğum! Haberin olsun ki, yaptığın bir hardal tanesi ağırlığınca olsa da, bir kaya içinde veya göklerde, yahut yerin dibinde gizlense, Allah onu getirir, mizanına kor. Çünkü Allah en ince şeyleri bilir, her şeyden haberdardır."

17 - "Yavrucuğum! Namazı kıl, iyiliği emret, kötülükten sakındır. Başına gelenlere sabret, çünkü bunlar, azmi gerektiren işlerdendir."

18 - "Hem insanlara karşı avurdunu şişirme (kibirlenme) ve yeryüzünde çalımla yürüme. Çünkü Allah övünen ve kuruntu edenlerin hiçbirini sevmez.

19 - Yürüyüşünde tabii ol, sesini alçalt, çünkü seslerin en çirkini elbette eşeklerin sesidir.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 316
Bu Ay : 3760
Toplam : 3760

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom