Şahin, MTSO'yu Ziyaret Etti

AK Parti Malatya milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (MTSO) ziyaret etti.

Şahin, MTSO'yu Ziyaret Etti Malatya Haber

Beraberinde, AK Parti il başkanı Bülent Tüfenkçi, il başkan yardımcıları Murat Turgut ve İsmet Gürbüz Yılmaz, merkez ilçe başkan yardımcısı Yusuf Günay, il yönetim kurulu üyeleri Akif Baştürk ve Naci Özer’le birlikte MTSO’yu ziyaret eden milletvekili Mustafa Şahin, gündemdeki konulara ve Malatya ekonomisine temas etti.

Şahin, “Ekonominin önündeki engelleri kaldırmak için çaba gösteren iktidarımız, Malatya’yı yine teşvik kapsamına aldı. İlimizin 4.bölgede kalmasından sonra niye 5. bölgede olmadı gibi beklentiler olduğu. Ancak Malatya’yı diğer kalkınmamış illerin kategorisine konulamazdı” ifadelerini kullandı.
Şahin, Malatya milletvekilleri olarak ilin kalkınması için çaba gösterdiklerini ve sivil toplum kuruluşu ve mesleki teşekküllerle istişare içinde ifade etti. Milletvekili Şahin, kuruluşların Arge çalışmasına da önem vermelerini önerdi.

MTSO Genel Sekreteri Erkan Gölgeli’nin de yer aldığı ziyarette konuşan MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ise teşvik sisteminden söz edip, “Malatya’nın 4. teşvik bölgesinde olması nedeniyle üzülmüştük, ancak Malatya organize sanayi bölgesinde 5.teşvik kapsamındadır. Bu da sevindiricidir. Çünkü, 12 bin 500 metrekare 3. organize sanayi bölgemiz yatırımcıyı bekliyor. Serzenişimiz; Malatya yeni yeni mesafe kat etmeye başlamıştı. Önünün biraz daha açık tutulması gerektiğini söylemiştik” şeklinde konuştu.

Erkoç, kayısı hasadından sonra üreticiye sıfır faizli veya düşük faizli kredi verilmesinin önemini anlatıp, 350-400 milyon dolar yılda döviz girdisi sağlayan kayısıyı sanayi ürünü yapıp, yılda 1 milyar dolar girdi haline getirilmesi gerektiğini söyledi.

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi de konuşmasında, sanayi ve ticaretin gelişmesinde öncülü eden MTSO önemli işlevler görmektedir. Sanayiciyi çekme, onlara kolaylık sağlama, problemlerini giderme noktasında köklü görevler gören MTSO, sorunları paylaşıp, kırmadan dökmeden ve sürekli peşine düşerek çözmeye çalışıyor. MTSO, teşvik paketinde ilgili bir takım aksaklıkları da yetkili yerlere ilettiler” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 235
Bu Ay : 4033
Toplam : 4033

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom