Kanalizasyon Çalışması Başladı

Malatya’nın Arapgir ilçesinde iki etap halinde gerçekleşecek olan kanalizasyon projesinin birinci etabına başlandığı bildirildi.

Kanalizasyon Çalışması Başladı Malatya İlçe

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Yapımına başlanan kanalizasyon çalışmalarıyla ilçede bulunan dereler atık kanalizasyon sularından kurtarılmış olacak. Güzergah olarak belirlenen yer ise Suluca mevkiinde bulunan Suluca köprüsünün olduğu yerden başlıyor. Maksut Dede mevkiinde bulunan, Arapgir Belediyesi tarafından kamulaştırılmış olan 'arıtma tesisi'nin olduğu yere kadar yapılacak. İki etaplı olarak yapılması planlanan kanalizasyon projesinin birinci etabında hiç ana kolektör olmayan 830 metrelik yer bulunuyor. İkinci etabında da mevcut olan ana kolektör borusunun çapı yükseltilip 150'likten 300'lüğe yükseltilmesi bulunuyor" ifadelerini kullandı.

"Böylelikle ilçede bulunan Kıçikli deresinin tamamının kanalizasyon atıklarından kurtulması sağlanıyor. Bundan sonraki hedefte ise Berenge deresine ana kolektör hattının yapılması ve bu hat üzerinde bulunan atık su arıtma tesisi yapılarak, kanalizasyonu buraya bağlanacaktır" diyen Cömertoğlu, ilçenin kanalizasyon sorununu çözeceklerini kaydetti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 496
Bu Ay : 7293
Toplam : 7293

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom