Ağbaba'dan Sakatlar Derneğine Ziyaret

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Sakatlar Derneği Malatya Şubesi’ni ziyaret ederek, kendilerine sakat kelimesi yerine engelli kelimesini kullanacaklarını ifade etti.

Ağbaba'dan Sakatlar Derneğine Ziyaret Malatya Siyaset

Sakatlar Derneği Malatya Şube Başkanı Ali Haydar Koyun, Milletvekili Veli Ağbaba’nın derneğin kuruluşundan bugüne kadar sürekli destek verdiğini ifade ederek, "Gönül dostumuz her zaman yanımızda yer almıştır. Milletvekili olduktan sonra da bizlerle irtibatını kesmeyerek, her zaman sorunlarımızla ilgilendi. Sözde değil, özde duyarlı" dedi.

Milletvekili Ağbaba, "Biz Sakatlar Derneği’ni bir daha kullanmayacağız. Engelliler Derneği’ni kullanacağız. Engellilere sakat demek, anlayış olarak kötü. Sakat diyenlerin kafası sakat, kendileri sakat. Sakat yerine engelli kelimesini kullanmalıyız. Malatya Engelliler Derneği örnek bir dernek. Malatya’da önemli katkılar sundu" ifadelerini kaydetti.

Ağbaba, seçimlerde engellilerin daha rahat oy kullanması için başlattıkları çalışmaları da sürdürdüklerini belirtti. Ağbaba, sandalye ihtiyacı duyan engellilerin derneğe başvurarak taleplerini iletebileceğini ve kendilerinin de yardımcı olacağını vurguladı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 291
Bu Ay : 1026
Toplam : 1026

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom