Öz, Ömer Faruk Yiğitsoy'u Ziyaret Etti

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, yeni göreve başlayan DSİ Elazığ 9. Bölge Müdürü Ömer Faruk Yiğitsoy’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Öz, Ömer Faruk Yiğitsoy'u Ziyaret Etti Malatya Haber

Ziyarette Malatya ile ilgili projeler de konuşuldu. Görüşmeden sonra bir basın açıklaması yapan Ömer Faruk Öz, devam eden projelerle ilgili bilgiler verdi.

1000 günde 1000 gölet projesi kapsamında yapılan Yaygın Göleti, Hekimhan Kurşunlu Göleti, Doğanşehir Erkenek Göleti, Kuluncak Bıcır Göleti, Kuluncak Karaçayır Göleti ihalelerinin bu yıl sonuna kadar yapılmasının planlandığı belirtildi.

Darende Ayvalı, Doğanşehir Elmalı ve Hekimhan Budaklı göletleri için de proje ihalelerinin yapıldığı çalışmaların devam ettiğini söyleyen Milletvekili Öz, projelerin bitmesinden hemen sonra yapım ihalelerine gidileceğini anlattı.

Geçmiş yıllarda ihalesi yapılan ancak proje revizyonundan sonra ihalesi fesholan Yoncalı Barajı ihalesinin de ÇED onayından sonra yenileneceğini kaydeden Öz, Boztepe Barajı sulama kanalları projesinin proje çalışmalarının bu yıl bitirileceğini ve 2013’de ihalesinin yapılmasının planlandığını ifade etti.

Kapıkaya Barajı sulama kanalları inşaatının devam ettiğini vurgulayan Milletvekili Öz, ayrılan 7 milyon ödeneğe ek olarak 15 milyon liralık bir ödenek kullanılacağını ve projenin 2013’de bitirilmesinin planlandığını aktardı.

Ömer Faruk Öz yaptığı açıklamada, DSİ Bölge Müdürünün göreve henüz yeni başlamış olmasına rağmen Malatya ile ilgili projelere çok iyi hakim olduğunu ve yakından takip ettiğini görmelerinin sevindirici olduğunu söyledi. Öz, bu yakın alakanın önümüzdeki dönemlerde projelere olumlu yansıyacağını ümit ettiklerini dile getirdi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1010
Bu Ay : 4808
Toplam : 4808

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom