Hayvancılık Projeleri Gezildi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kayhan, Malatya’da tamamlanan Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamındaki işletmeleri ziyaret etti.

Hayvancılık Projeleri Gezildi Malatya Ekonomi

Doğu Anadolu Projesi kapsamında 300 baş damızlık sığır hayvan alımı gerçekleştiren Hayat Sarrafçılık Besicilik Tic. Ltd. Şti.’nin Battalgazi ilçesi Kadıçayırı köyündeki işletmesini ziyaret eden Kayhan, Şube Müdürü Cihad Kaya ve Konu Sorumluları Şirket Yönetim Kurulu Üyesi Talha Pektaş’tan proje ve sektör sorunları ile ilgili bilgiler aldı.

Kayhan, yaptığı açıklamada, “Doğu Anadolu Projesi Kapsamındaki İllerde Etçi ve Kombine Irklarla Kurulacak Damızlık Sığır İşletmesi Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar 22.01.2010 tarihli ve 27470 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Proje kapsamında bireysel veya bir arada öz sermayeye dayalı olarak kurulacak olan en az 50 baş ve en fazla 300 baş kapasiteye sahip projeli etçi ve kombine ırklara dayalı damızlık sığır işletme yatırımlarının desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Malatya’da ise 4 adet ahır yapımı ve hayvan alımı, iki adet de hayvan alımı olmak üzere 6 adet toplam 619 baş damızlık etçi ve kombine sığır işletmesi yatırımı gerçekleştirilmiş olup, diğer 5 adet yatırım devam etmektedir” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom