Müftü Gül'den Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret

Malatya Müftüsü Hacı Yusuf Gül, “Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Söğütlü Camii’nin tadilatının ödenek yetersizliğinden dolayı geciktiğini söylediler” dedi.

Müftü Gül'den Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret Malatya Haber

Müftü Yardımcısı Cengiz Yağcı ile birlikte Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, basından sansürün kaldırılışının yıl dönümü ve 1 Ağustos’ta üniversite Havuzbaşı’da verecekleri iftar davetiyesi için Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ettiklerini ifade ederek, “Hem Ramazan ayını hem de Basın Bayramı'nı kutluyoruz” dedi.

Bir basın mensubunun Söğütlü Camii’nin tadilatının gecikmesi ve ibadete kapalı olması nedeniyle Ramazan ayında sıkıntı yaşandığı şeklindeki sorusuna karşılık Gül, şunları söyledi:
“Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait olan Sögütlü Camii’nin tadilatta olmasından ibadete kapalı olması nedeniyle sürekli müftülük de aranıyor. Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne sorduğumuzda ödenek yetersizliğinden dolayı tadilatın geciktiğini söylediler. Önceleri Ramazan ayına yetişecek dediler. Şimdi Kurban Bayramı öncesi çalışmalar tamamlanacak dendi. Çalışma böyle yavaş giderse korkarım Kurban Bayramı’nda da yetişmeyecek.”

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman ise, Müftü Gül’ün ziyaretinden duyduğu memnuniyetini dile getirerek, “Haksızın karşısında susan dilsiz şeytandır” hadisini hatırlatıp, “Basın olarak biz de önemli görev ifa ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 549
Bu Ay : 7346
Toplam : 7346

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom