İstanbul'da Malatya Günleri Yapılacak

İstanbul’da düzenlenecek olan Malatya Günleri programının 5 gün süreyle Feshane’de gerçekleştirileceği bildirildi.

İstanbul'da Malatya Günleri Yapılacak Malatya Haber

Vali Ulvi Saran ve Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Anemon Otel’de düzenledikleri ortak toplantıda Malatya Günleri hakkında bilgi verdiler. Vali Ulvi Saran, Ankara’da düzenlenen Malatya Günleri’nin hem etkinlikler ve hem de profesyonel çalışmalarla ilgi topladığını belirterek, bu yıl İstanbul’da 28 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında Feshane'de düzenleneceğini kaydetti. Vali Saran, “Malatya’da yaşayan hemşehrilerimiz ile İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimiz kaynaşacaklar. İstanbul’da bir Malatya havasını götüreceğiz. Kültürel ve değerlerimizi orada sergileyeceğiz” dedi.

Vali Saran, İstanbul’daki dernek ve vakıflar ile de yakın bir diyaloga girerek ortak çalışmalar yürütüleceğini ifade ederek, etkinliklerde yiyecek bölümünde sadece Malatya kültürüne has ikramların bulunmasına izin vereceklerini kaydetti.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, Malatya’da daha önceden tanıtım etkinlikleri konunda eksikliklerin bulunduğunu, ancak son yapılan organizasyonlar ile bu eksikliklerin büyük oranda tamamlandığını belirtti. Malatya’nın kültürünün dışarıya taşınmasının önemli olduğunu belirten Çakır, dışarıda yaşayan Malatyalıları, Malatya kültüründen koparmamak gerektiğini ifade etti.
Toplantıya ilçe kaymakamları, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri, sivil toplum kuruluşu yöneticileri katıldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 728
Bu Ay : 5922
Toplam : 5922

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom