Duruşma Ertelendi

Pınar Aydınlar (Sağ) ile Özlem Gerçek ve Erkan Duman hakkında “TKP/ML terör örgütü propagandası yapmak” suçundan açılan davanın 2. duruşması yapıldı.

Duruşma Ertelendi Türkiye-Dünya

Türk halk müziği sanatçısı Pınar Aydınlar (Sağ) ile Grup Munzur üyeleri Özlem Gerçek ve Erkan Duman hakkında 2010 yılında Tunceli’deki Munzur Festivali’nde söyledikleri türküler ve yaptıkları konuşmalar nedeniyle “TKP/ML terör örgütü propagandası yapmak” suçundan açılan davanın 2. duruşması yapıldı.

Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dünkü duruşmaya tutuksuz sanıklar Grup Munzur'un solistleri Özlem Gerçek ve Erkan Duman ile sanık avukatları katıldı. Özlem Gerçek ve Ercan Duman, savunmalarında suçlamayı kabul etmeyerek, Grup Munzur'un solisti olduklarını, söyledikleri türkülerin yıllardır ülkenin birçok bölgesinde söylendiğini ve Kültür Bakanlığı onaylı olduğunu söyleyerek beraatlerini istediler.

Savcı Şeref Gürkan ise mütalaasında, son yürürlüğe giren 6352 Sayılı Yasa’nın geçici 1. maddesinin ilgili fıkrası gereğince açılan davanın tüm sanıklar bakımından 'kovuşturmanın ayrı ayrı ertelenmesi'ne karar verilmesini istedi.

Dosyanın tamamlandığını, suç unsurlarının oluşmadığını belirten sanık avukatları da, beraat talebinde bulunarak, yeni yasanın uygulanması konusunda takdirin mahkemeye ait olduğunu kaydettiler.

Mahkeme heyeti, kısa bir aranın ardından açıkladığı kararında sanıkların eylemlerinin 6352 sayılı Yasa kapsamında değerlendirilmek üzere dosyanın incelemeye alınmasına ve duruşmanın 18 Ekim 2012 tarihine ertelenmesine karar verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 424
Bu Ay : 15472
Toplam : 15472

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom