ODTÜ'lü Malatyalılar Çalışmaları Sürdürüyor

ODTܒlü Malatyalılar Derneği’nin güneş ve rüzgar enerjisinden yararlanılması için çalışmaları sürdürdüğü bildirildi.

ODTÜ'lü Malatyalılar Çalışmaları Sürdürüyor Malatya Haber

ODTÜ'lü Malatyalılar Derneği tarafından yapılan açıklamada, "ODTÜ'lü Malatyalılar Derneği olarak ODTÜ Güneş Enerjisi Araştırma Merkezi (GÜNAM) ve ODTÜ Rüzgar Enerjisi Araştırma Merkezi (RÜZGEM) ile Nurol Holding Ar-Ge A.Ş. iş birlikteliğinde Malatya’da enerji verimliliği ile güneş ve rüzgar enerjilerinin kullanımına yönelik uygulamalar yapmak üzere Malatya’da Malatya ili yöneticileriyle bir araya geldik.

ODTÜ'lü Malatyalılar Derneği olarak 19 Nisan 2012 tarihinde ODTÜ GÜNAM ve ODTÜ RÜZGEM ile imzalamış olduğumuz işbirliği protokolü gereğince Malatya ili ve çevresinde yenilenebilir enerji kaynaklarından olan güneş ve rüzgar enerjilerinin kullanımını artırmak amacıyla çeşitli çalışmalar yürütmekteyiz. Bu süreçte özellikle güneş enerjisi uygulamalarında ODTÜ GÜNAM ile sürekli çalışma halinde olan Nurol Holding Ar-Ge A.Ş. ile bir araya gelerek çalışmalarımıza hız kattık.

Özellikle mayıs ayından bu yana Malatya’da güneş enerjisinden yararlanılması amacıyla örnek projeler geliştirmeye başladık. Park ışıklandırmaları, ev ve okul uygulamaları, sanayi tesisleri için enerji temini, akıllı binaların (enerji tasarruflu) oluşturulması gibi çeşitli konularda ODTÜ GÜNAM ve Nurol Holding Ar-Ge A.Ş. ile birlikte çalışmalarımız oldu" denildi.

Açıklamada şu bilgiler verildi:

"ODTÜ'lü Malatalılar Derneği olarak, Malatya ili yöneticileriyle yenilebilir enerji politikalarını ve uygulamalarını görüşmek üzere, organize ettiğimiz teknik geziye ODTÜ RÜZGEM Başkanı Doç. Dr. Oğuz Uzol, ODTÜ GÜNAM Tesis Müdürü Harun Tanık, Nurol Ar-Ge A.Ş. Genel Müdürü Murat Sert, ODTÜ'lü Malatyalılar Derneği Başkanı Ali Çelik, ODTÜ Rüzgem Danışmanı Tan Atuk, Fizik Mühendisi Erdem Katı (Nurol Holding), ODTÜ'lü Malatyalılar Derneği proje sorumlusu Murat Güneş, ODTÜ Çevre Mühendisliği Araş. Görevlisi Güray Doğan ve ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nden Muhammed Ali Yiğit katılmışlardır.

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) uzmanları olan Tuğba Pembegül ve Mithat Yüzeroğlu'nun gün boyunca gerçekleştirilen ziyaretlerde kendilerine eşlik ettikleri belirtilirken, FKA toplantı salonunda Malatya’da güneş ve rüzgar enerjilerinden elektrik üretmek üzere hali hazırda çalışmaları olan ve/veya bu yeniliklerden yararlanmak isteyen özel ve/veya kamu çalışanları ve FKA uzmanları ile bir araya gelindiği kaydedildi.

Açıklamada, "Oturum başkanlığını FKA Genel Sekreteri Fethi Altunyuva’nın üstlendiği toplantıda; Belediye Başkan Vekili Selim Pilten, Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Erkan Gölgeli ve basın mensupları da hazır bulundular. Bu toplantı sayesinde hali hazırda çalışmaları olan kişilerin, Malatya ili yöneticileriyle bir araya gelmesi sağlanmıştır. Ayrıca ODTÜ’de sürdürülmekte olan güneş ve rüzgar enerjisi araştırma-geliştirme çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verilmiştir" denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 392
Bu Ay : 4092
Toplam : 4092

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom