TEKNOMER İçin Protokol İmzalandı

Malatya’da kurulan Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKNOMER) için protokol imzalandı.

TEKNOMER İçin Protokol İmzalandı Malatya Haber

Malatya İnönü Üniversitesi, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Teknopark AŞ iş birliğiyle kurulan TEKNOMER için TSO’da, TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ve KOSGEB Müdürü Murat Seki protokol imzaladı.

MTSO Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun da yer aldığı protokol programında konuşma yapan Murat Seki, "Protokol ile Ar-Ge ve inivasyon projelerimiz TEKNOMER tarafından desteklenecek. Projesi kabul edilen girişimcilere yardımcı olacağız ve desteklerden yararlanacaklar. Böylece katma değerli ürünler üretilecek. Protokol sonucu, İnönü Üniversitesi bünyesinde araştırma geliştirme konusunda yardımcı olunacaktır" dedi.

Hasan Hüseyin Erkoç da, cari açığın azaltılması için inovasyona yönelik ürünlerin Türkiye’de üretilmesi gerektiğini belirterek, "Alın teri yerine akıl terinin karışacağı işlere girip, 500 milyar dolar ihracata ulaşmamız lazım. Bu tür üretimlere ve imalata destekler veriliyor. İhracata yönelik teknolojik ürünleri üretmemiz lazımdır" ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 629
Bu Ay : 7334
Toplam : 7334

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom