Kayısı Uygunluk Belgelendirme Kurulu

Malatya’da kayısı konusunda uluslararası standart belgesi verilmeye başlandığı bildirildi.

Kayısı Uygunluk Belgelendirme Kurulu Malatya Haber

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün Milli Egemenlik Caddesi’ndeki binasında hizmet veren Kayısı Uygunluk Belgelendirme Kurumu Genel Müdürü Aydın Tay, konuyla ilgili olarak yaptığa açıklamada, "Kayısı Vakfı altında Vali beyin öncülüğünde kurulan Kayısı Uygunluk Belgelendirme Kurumu olarak üç konuda akredite aldı. Kayısı akreditasyon standartları, bahçe yetiştiriciliği konusunda tek ve örneğiz. Uluslararası standart belgesi vermeye başladık. İyi tarım uygulamalarına geçmek için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Diyarbakır ve Mersin’de en yakın kurum vardı. Malatya’da da kurularak bölgedeki eksiklik giderildi" dedi.

27 Temmuz-2 Eylül tarihleri arasında 20 ziraat ve gıda mühendisine eğitim verileceğini söyleyen Tay, "Türk Standartları Enstitüsü ve Tarım Bakanlığı işbirliği düzenlenecek eğitime katılanlara sertifika da verilecektir” ifadelerini kullandı.

İyi tarım uygulamaları sertifikasını yılbaşından itibaren vereceklerini söyleyen Aydın Tay, "Zaman zaman da bu mühendisleri kurumuzda istihdam edeceğiz. İyi tarım uygulamaları sertifikasını yılbaşından itibaren vereceğiz. Çiftçilerimize en iyi hizmeti vermeye çalışacağız" diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 201
Bu Ay : 7347
Toplam : 7347

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom