Esenlik Camilerde Temizlik Yapıyor

Malatya'da Ramazan ayı öncesinde geleneksel olarak yapılan camilerin temizliği gerçekleştiriliyor.

Esenlik Camilerde Temizlik Yapıyor Malatya Haber

Esenlik Şirketi Genel Müdür Yardımcısı Münür Özpolat yaptığı açıklamada, "“Esenlik şirketi olarak asli görevimiz olmamasına rağmen Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın talimatı doğrultusunda şehir merkezindeki camilerimizin temizliğini yapıyoruz. Ramazan ayının başlayacağı bu günlerde Malatyalı hemşerilerimizin ibadetlerini temiz bir ortamda yapmaları için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Her yıl Ramazan ayı öncesi geleneksel olarak camilerimizin temizliğini yapmaktayız” dedi.

Malatya’da toplamda 153 camiinin temizliğinin yapıldığını belirten Özpolat; “Malatya merkezde toplam 153 camimiz bulunmaktadır. Bu camilerimizin temizlik ve ilaçlama işlemleri organizeli bir şekilde yapılmaktadır. Yapılan bu temizlik ve ilaçlama ile vatandaşlarımız Ramazan ayında daha temiz ve ferah bir ortamda ibadet edebileceğini” belirtti.

Özpolat; “Bu uygulamamızı her yıl olduğu gibi bu yılda Merkeze bağlı tüm mahalle camilerinin lavabo ve tuvaletlerinin temizlenmesi, cami içerisindeki halıların deterjanla yıkanması, temizlenmesi, ilaçlamasını gerçekleştiriyoruz. Camilerimizin yarıdan fazlasının temizliği tamamlandı, kalan kısmını ise en kısa zamanda tamamlayacağız. Bu vesile ile şimdiden bu mübarek ayın tüm Müslümanlara hayırlar ve bereketler getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 64
Bu Ay : 799
Toplam : 799

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom