2 Bin 640 Genç Yararlanacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın "Seyyah Ulu Çınarın İzinde" isimli projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından toplam 2 bin 640 genç Malatya’yı gezecek.

2 Bin 640 Genç Yararlanacak Malatya Haber

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın "Seyyah Ulu Çınarın İzinde" isimli projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından toplam 2 bin 640 genç Malatya’yı gezecek. Şimdiye kadar 947 kişinin, Malatya ’nin tarihi ve turistik yerlerini gezdiği bildirildi.

Proje kapsamında kafileler Adana, Ağrı, Amasya, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Mersin ve Gümüşhane illerinden geldi. 947 genç, dört günlük Malatya ziyareti yaptı. Önce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Gençlik Merkezi'nin de tanıtıldığı kısa bir bilgilendirme toplantısına katıldılar.

İkinci gün şehri rehberler eşliğinde tarihi ve turistik birçok yerini yoğun bir programla ziyaret etme ve bilgi alma imkanına sahip oldular. İlk gün Kernek Müzesi ve Parkı, Atatürk evi, Beşkonaklar, Darende Gürpınar Şelalesi, Tohma Kanyonu, Somuncu Baba Türbesi ziyareti. İkinci Gün Battalgazi, Kervansaray, Kanlı Kümbet, Sanat Sokağı, Ulu Camii ve Nemrut Gezisini tamamlayan ekipler liderler ve rehberler eşliğinde kendileri için düzenlenen veda gecelerinin ardından şehirden ayrıldı. Eylül ayına kadar düzenlenecek dokuz geziyle Malatya’yı toplam 2 bin 640 genç ziyaret edecek. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 85
Bu Ay : 3529
Toplam : 3529

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom