BESYO Özel Yetenek Sınavı

Malatya İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) özel yetenek sınavı devam ediyor. 13 Temmuz’da sona erecek olan sınava bin 200 adayın başvurduğu kaydedildi.

BESYO Özel Yetenek Sınavı Malatya Haber

İnönü Üniversitesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen sınavla ilgili bilgiler veren BESYO Müdürü Doç. Dr. Cengiz Arslan, "2012-2013 dönemindeki özel yetenek sınavımız 9 Temmuz'da başladı. 13 Temmuz'da sınavımızı bitirmeyi düşünüyoruz ama uzama ihtimali de var. Özel yetenek sınavımızı bu sene online olarak almaya çalıştık. Online sistemiyle 300 bayan 900 erkek olmak üzere bin 200 aday başvuruda bulundu. Pazartesi günü sabah 08.30’da başlayan sınavımız şu anda yoğun bir şekilde devam ediyor.

ÖSYM’ce belirlenen ve Özel Yetenek Sınav Komisyonu’nun hazırladığı sınav kılavuzunu kendi sitemizde yayınlayıp, kılavuz ışığında kurduğumuz parkuru adaylarımız belirli bir süre kullanarak 2 hakla yapmaktadırlar. Adayların 2 hakları bittikten sonra kendilerine aldıkları dereceleri veriyoruz. Adaylar, yetenek sınavında aldıkları puanlarını spor özgeçmişleriyle birleştirerek ÖSYM’ce belirlenen formüllerde kullanılarak yerleştirme puanı yapılacak" şeklinde konuştu.
Özel yetenek sınavları sonucunda 5 programa toplam 200 öğrencinin yerleştirileceğini söyleyen Arslan, "Bizde öğretmenlik, 2 antrenörlük, yöneticilik ve engellilerde spor eğitimi olmak üzere 5 bölüm var. 5 programa toplam 200 öğrenci alacağız. Her bir programa 40 öğrenci yerleştirilecek" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 99
Bu Ay : 6183
Toplam : 6183

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom