Yeni Sanayi Sitesinde İnceleme

Yeni Sanayi Sitesi’nde devam eden alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyen Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, belediye olarak alt yapı çalışmalarına önem verdiklerini ve sorunları çözmek için ciddi yatırımlar yaptıklarını vurguladı.

Yeni Sanayi Sitesinde İnceleme Malatya Haber

Başkan Ahmet Çakır, beraberinde Başkan Yardımcıları Ahmet Ceyhan, Alican Bozkurt, Hasan Atay ve Selim Pilten ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, Malatya Mahrukatçılar Odası Başkanı ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Orhan Özbek, Malatya İmalat-Demir ve Tamir Sanatkarları Odası Başkanı Cevdet Özyalın ve bazı daire müdürleriyle birlikte Yeni Sanayi Sitesi’nde incelemelerde bulundu.

Yeni Sanayi Sitesi’nin çok yoğun kullanılan bir yer olduğunu bildiren Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Burayı hizmet alan ve hizmet veren açısından sorunsuz bir hale getirmek için şu anda çalışmalarımız sürüyor. Bu çalışmaları bir an önce bitireceğiz" dedi.

Sanayi bölgesinde 2 binin üzerinde esnafın faaliyette bulunduğunu kaydeden Çakır, "Burası yapıldığı günden bugüne kadar alt yapısında bir yenilenme yapılmadı. İlk defa bu dönem içerisinde 8 kilometre civarında içme suyu şebeke hattı tamamen yenilendi. İçme suyu şebeke hatları ile birlikte yağmur drenaj kanallarının yapımına da başladık. Şebeke hatlarının tamamlanmasından sonra, bütün işyerlerinin abone bağlantıları da yenilenecek" diye konuştu.

Başkan Çakır, sanayi bölgesinde 7 kilometrenin üzerinde yağmur suyu drenaj sistemi yapılacağını belirterek, "Çavuşoğlu Mahallemizin drenaj sistemi dahil olmak üzere Boztepe Caddesi ile Babuktu’ya kadar olan ve sanayinin tamamını kapsayan drenaj sistemlerini de şu anda yapıyoruz. Arkadaşlarımız yoğun bir şekilde çalışıyorlar" açıklamasında bulundu.
Alt yapı çalışmalarıyla birlikte cadde ve sokaklarda da düzenleme çalışmaları yapacaklarını açıklayan Başkan Çakır, "Alt yapı çalışmaları bittikten sonra buradaki kot seviyelerini işyerlerinin zeminine uygun bir hale getirerek asfaltlama çalışmalarını da yapacağız" dedi.

Çakır, Yeni Sanayi Sitesi’nin çok yoğun kullanılan bir yer olduğunun altını çizerek, "Burayı hizmet alan ve hizmet veren açısından sorunsuz bir hale getirmek için şu anda çalışmalarımız sürüyor. Bu çalışmaları bir an önce bitireceğiz. İnşallah sanayi bölgemizi de her yağmurda su baskınlarına uğramaktan kurtaracağız. Yağıştan 15-20 dakika sonra baktığımız zaman şehirde hiçbir su göletinin kalmadığını, şehrin kupkuru olduğunu görüyorsunuz. Dolayısıyla sanayide de su göllenmesi, su baskınları bu çalışmalarımızla birlikte ortadan kalkmış olacak. Sanayimiz çok daha bakımlı hale gelmiş olacak. Çünkü bu çalışmayla birlikte çevre düzenlemesi, refüjlerin düzenlemesi, kaldırım düzenlemesi gibi çalışmalarımızı da gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

Ali Evren, yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Çakır’a teşekkür ederek, "Tabi 20 yıla yakın bu alt yapı çalışmaları devamlı bize sorun oluşturuyordu. Alt yapı çalışmalarını yapmak Sayın Başkanımıza nasip oldu. Huzurunuzda kendisine teşekkür ediyorum. Bu çalışmalardan sonra inşallah sanayimiz çiçek gibi olacak. Esnafımızdan rica ediyorum; bu hurda arabaları yol kenarlarına çok yığıyorlar, trafiği aksatıyorlar. Ağaç sanayiinde mermercilerin ve kerestecilerin de yolları devamlı açık tutmasını arzu ediyorum" ifadelerini kullandı.

"Uzun zamandan beri bu sorunlarımız vardı" diyen Cevdet Özyalın, esnaf adına Başkan Çakır'a yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, inceleme gezisinde esnafla da sohbet ederek, onlarla fikir alışverişinde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom