Yeşilyurt Deresi Islah Ediliyor

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Yeşilyurt ilçe merkezindeki derenin ıslah edilmesi ile turizm konusunda önemli bir mekanın Malatya’ya kazandırılmış olacağını söyledi.

Yeşilyurt Deresi Islah Ediliyor Malatya İlçe

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Yeşilyurt ilçe merkezindeki derenin ıslah edilmesi ile turizm konusunda önemli bir mekanın Malatya’ya kazandırılmış olacağını söyledi.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, beraberindeki parti il yöneticileri ile birlikte Yeşilyurt ilçesine inceleme gezisi düzenledi. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk’u ziyaret eden Çalık, burada AK Parti İlçe Başkanı Fikret Çolak ve İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte burada ilçe sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundular. Yeşilyurt deresi ıslah çalışması ile ilgili olarak DSİ Şube Müdürü Mehmet Albostan’da proje hakkında bilgilendirme yaptı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk, “Sorunların çözümü için biz varız. Sorunları kurum ve kuruluşlar ile birlikte çözeceğiz. Gelecekte güzel günler bizimdir. İyi çalışacağız. Dertlenme yeri değil, dert çözen yerleriz” dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, Yeşilyurt ilçesinin Malatya’nı Büyükşehir olması ile birlikte önemli bir merkez olacağını ifade ederek, bunun için planlamaların sürdürüldüğünü kaydetti. Çalık, başlatılan projeler kapsamında Yeşilyurt ilçe merkezinde geçmekte olan derenin ıslah edilmesi olduğunu ifade ederek, “Yeşilyurt’u turizm cenneti haline getirecek olan çok önemli projelerden birisi de ilçe içerisinde geçmekte olan derenin ıslah çalışmasıdır. Gündüzbey’den başlayıp yaklaşık bin 250 metre uzunluğundaki derenin ıslah yapılabilmesi için DSİ Genel Müdürümüzü ziyaret etmiştik. Projenin hemen hazırlanıp, ihale sürecinin hemen başlatılmasını bekliyoruz. Yürüyüş yolları ile, istinat duvarları ile ışıklandırılması ile burası görülmeye değer mekanlardan bir tanesi olacaktır” dedi.

Çalık, Yeşilyurt İlçesindeki Adliye’nin kapatılması hakkında ise, “Malatya Adliyesi, Yeşilyurt ilçe sınırları içerisine kuruluyor. Yeşilyurt’tan küçük bir adliye gidiyor ama büyük bir adliye geliyor” dedi.

Çalık ve beraberindeki partililer ilçedeki sivil toplum kuruluşları ile esnafları ziyaret ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 419
Bu Ay : 15467
Toplam : 15467

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom