Kafaları Karıştıran Açıklama

Ermeni soykırımı inkarına bir daha kanun çıkarmayacağını açıklayan Fransa'dan kafaları karıştıran açıklama.

Kafaları Karıştıran Açıklama Dünya

İnkar yasası konusunda Fransa'da çelişkili mesajlar geliyor. Fransız ve Türk Dışişleri bakanlıklarının iki ülke ilişkilerinde "parlak sayfa açıldığı" konusunda kamuoyunu ikna etmeye çalıştığı bir dönemde Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'dan bugün Sarkozy dönemini anımsatan bir mesaj geldi.

Hollande, "Ermeni soykırımı" iddialarını inkarın cezalandırılması konusunda, Fransız Anayasa Konseyi'nin Sarkozy döneminde çıkarılan inkâr yasasının Fransız Anayasası'yla uyumlu olmadığına dair kararına rağmen, yeni bir yasal düzenlemeye gitme fikrinden vazgeçmediğini açıkladı.

Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius'ün Paris'te iki gün önce Fransız Anayasa Konseyi'nin kararı gereği konu hakkında başka bir yol aranmasına dair ifadelerine ülkedeki Ermeni cemaatinden sert tepki gelmesi üzerine bir açıklama yapan Hollande, seçim kampanyası sırasında ve öncesinde verdiği sözlere sadık kalacağını duyurdu.

Fransız Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndan Fransız haber ajansı AFP'ye yapılan açıklamada, Hollande'ın "Ermeni soykırımının inkârının cezalandırılması için yeni bir yasal girişiminde bulunma niyetinden vazgeçmediği" belirtildi.

ntvmsnbc 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 791
Bu Ay : 1526
Toplam : 1526

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom