Engelliler Spor Eğitimi

Malatya Kent Konseyi Engelliler Merkezi tarafından engelli vatandaşlara yönelik Badminton, Bocce ve Tekerlekli Sandalye Basketbolu eğitimleri verilmeye başladığı bildirildi.

Engelliler Spor Eğitimi Malatya Haber

Kent Konseyi Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Vahap Canpolat, dernek hakkında bilgi vererek, sportif faaliyetler ile engellilere destek olmak istediklerini söyledi. Badminton ve bocce’nin zihinsel engelli, tekerlekli sandalye basketbolunun da bedensel engelli vatandaşlardan oluştuğunu belirten Canpolat, amaçlarının engelli vatandaşları spor yapmaya teşvik ederek sosyal hayattan kopmamalarını sağlamak olduğunu dile getirdi.

Canpolat, yakın zamanda engelli vatandaşlara yönelik bilek güreşi ve yüzme alanında da çalışmalar yapacaklarını belirtti.

Engelliler Merkezi Müdürü Seyit Soner Yılmaz, engelli olmanın engel teşkil etmediğini belirterek, engellilere imkân tanındığı sürece çok daha başarılı işler yapabileceklerini vurguladı.

Kent Konseyi Engelliler Merkezi olarak zihinlerde oluşan engelleri yıkabilmek adına çeşitli faaliyetler yaptıklarını belirten Yılmaz, Badminton, Bocce ve Tekerlekli Sandalye basketbolu ile engellilerin Malatya’ya örnek teşkil edeceklerini söyledi.

Engellilerin sportif faaliyetler ile üstün başarı göstereceklerine işaret eden Yılmaz, kendilerine destek olan Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım’a ve eğitim veren görevlilere teşekkür etti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 556
Bu Ay : 6536
Toplam : 6536

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom