TCDD Tren Hattını Yeniliyor

Devlet Demir Yolları 50 milyon 50 milyon TL yatırım ile Malatya’da bu yıl yatırımcı kuruluşlar arasında Devlet Su İşleri’nden sonra ikinci kuruluş olurken, kurumun tren raylarını yenilemeye ağırlık vereceği bildirildi.

TCDD Tren Hattını Yeniliyor Malatya Haber

 Devlet Demir Yolları Malatya 5.Bölge Müdürü Üzeyir Ülker, yaptığı açıklamada, “Devlet Demir Yolları olarak bu yıl 50 milyon TL’lik yatarım planlandı. Bununu 31 milyon TL’si demiryolu hatlarının yenilenmesine harcanacaktır” ifadelerini kullandı.

Bu yıl, Malatya ile Kahramanmaraş Narlı arasında 100 kilometre yol yenileme çalışması yapacaklarını söyleyen Ülker, Malatya-Çetinkaya arasında ise yol yenileme çalışması yapıldığını hatırlattı.

Malatya’nın Hekimhan ilçesinde 3 milyon ton demir cevherinin işleneceği demir peletleme tesisi kurulacak olması nedeniyle, bu demir peletlerinin İskenderun limanına taşıyacak olan trenlerin gideceği güzergahtaki rayların yenileneceğini ifade eden Üzeyir Ülker, yük taşımacılığına önem verdiklerini de vurguladı.

TREN, ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNE DE GİDECEK

Bu arada, Devlet Demir Yolları olarak Organize Sanayi Bölgelerine kadar gidip, buradaki yükü alıp gideceği yere taşıma çalışması yaptıklarını söyleyen Ülker, “Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’ne trenle girip, yükümüzü alıyoruz. Diyarbakır ve Malatya organize sanayi bölgelerine de girmek için çalışmalarımız sürüyor.

Malatya için Yazlak istasyonundan 717 metre hat döşenecek ve organize sanayideki yükler alınacak. Yıllık 500 bin ton organize sanayiden yük taşımayı planlıyoruz. Bunun 100 bin ton’u kayısı olacak. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası bu konuda oldukça ilgili ve yardımcı oluyor” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 575
Bu Ay : 3059
Toplam : 3059

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom