Saran, Güney Kore Heyetini Değerlendirdi

Güney Kore heyetinin değerlendiren Saran, "En çok gidilmek istenen ülkeler arasında 7'nci sırada gidilen ülkeler arasında 24'üncü sırada olmamız, ülkemizin yeteri kadar tanıtılmadığını göstermektedir" dedi.

Saran, Güney Kore Heyetini Değerlendirdi Malatya Haber

Malatya Valiliği, Malatya Belediyesi ve Fırat Kalkınma Ajansı’nın sponsorluğunda Malatya’da üç günlük geziye katılan Güney Kore’den medya ve turizm acentası temsilcilerinin katıldığı ziyarete ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Saran, "Misafirlerimizi ilimizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duymaktayız. İlimizi ve çevre illeri dünya ülkelerine tanıtmak amacı ile başlattığımız programımızda ilk önce Japonya'dan, ardından da Güney Kore'den turizm sektöründe etkili şahsiyetleri ilimize davet ettik. Güney Koreli misafirlerimizin de ilimizi en iyi şekilde tanıtacaklarına ve önümüzdeki yıllarda ilimizi ziyaret edecek Güney Koreli turist sayısında önemli bir artış sağlayacaklarına inancımız tamdır" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin turizm açısından giderek büyüyen bir ülke olduğunu kaydeden Saran, "Tarih, deniz ve coğrafya açısından önemli fırsatlar sunuyor. Özellikle Malatya, turizmin pek çok çeşidini bünyesinde barındırıyor. Amacımız Malatya ve çevresinden hareketle Türkiye'de turizm potansiyelinin kırsal bölgede de, deniz turizmi dışında var olduğunu göstermek ve insanlara buraları tanıtmaktır" diye konuştu.

Güney Kore'yi ziyaretlerinde ilginç bir bilgiye şahit olduklarını belirten Saran, Koreliler arasında yapılan bir anket sonucuna göre Korelilerin dünyada en çok ziyaret etmek istedikleri ülkeler sıralamasında Türkiye'nin 7'nci sırada yer almasına karşın, en çok ziyaret edilen ülkeler arasında 24'üncü sırada yer aldığı resmi rakamlarda yer almaktadır diyerek şöyle devam etti:

"En çok ziyaret edilmek istenen ülkeler arasında 7'nci sırada olduğumuz halde gidilen ülkeler arasında 24'üncü sırada olmamız, ülkemizin yeteri kadar tanıtılmadığını göstermektedir. Özellikle bu veri nedeniyle Güney Kore'ye ülkemizi tanıtmak istedik. İki ülke arasında yakın tarihten gelen ortak bir bağlantı var. Kore savaşında çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Kore savaşında yaşanmış olan dayanışma iki ülke insanını zaten yakınlaştırıyor." 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom