Güney Kore Heyeti Malatya'dan Ayrıldı

Güney Kore’nin medya ve turizm sektörü temsilcileri, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Tokyo Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’nin sponsorluğunu üstlendiği tanıtım turunun Malatya ayağının tamamlandığı bildirildi.

Güney Kore Heyeti Malatya'dan Ayrıldı Malatya Haber

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Ev sahipliğini Malatya Valiliği ve Fırat Kalkınma Ajansının üstlendiği organizasyonda; 15 kişilik Koreli heyette 8 tur acentesi (6 paket tur, 2 inanç turu), 1 tur operatörü, 1 PR (halkla ilişkiler) şirketi ve 5 medya temsilcisi yer aldı. Medya temsilcileri arasında Kore’nin en popüler günlük gazetelerinden 2,2 milyon tirajlı Dong A Ilbo, 800 bin’er tirajlı Kookmin Ilbo ve Seoul Shinmun yanı sıra, haftalık yayınlanan Travie ve aylık yayınlanan Paper, Kore’nin takip edilen en önemli gezi dergilerinden ikisinin muhabirleri de heyette yer aldı.

Heyet ilk gün Malatya Valiliği ve Malatya Belediyesi ziyaretinin ardından, Malatya Müzesi, Aslantepe Höyüğü, Ulu Camii, Battalgazi Kültür ve Sanat Sokağı'nı gezdi. Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayındaki atölyelerde geleneksel sanatlarımızla tanışan Koreliler Türk Halk Müziği'ni dinleme fırsatı buldu. 2. Gün Levent Vadisi, Darende’de Somuncu Baba Camii ve Müze gezisinin ardından Güney Koreli heyet Tohma Çayı üzerinde eşsiz doğa eşliğinde rafting heyecanını yaşadı. Darende gezisi kanyon yürüyüşü ve Günpınar Şelalesi ziyareti ile sona erdi” denildi.

“Etkinliğin son gününde Fırat Kalkınma Ajansı'nda değerlendirme toplantısı düzenlendi. Gezi ile ilgili değerlendirmelerin alındığı toplantıda, Güney Kore heyetinin ortak izlenimi, Malatya’nın eşsiz doğal bir güzelliğe sahip olması yönündeydi. Özellikle Levent Vadisinde oluşturulacak trekking rotaları ile doğa turizmine büyük katkı sağlanacağı ifade edildi. Malatya'nın turizm potansiyelini gerçekleştirebilmesi için farklı dillerde daha fazla rehber, broşür ve haritaya ihtiyacı olduğu ve tanıtımda internetin etkin kullanılması gerektiği de toplantıda dile getirilen diğer önemli hususlar arasında yer aldı” denilen açıklamada, heyetin Nemrut’u ziyaret ederek Şanlıurfa’ya geçtiği kaydedildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 559
Bu Ay : 6539
Toplam : 6539

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom