Orduevi Kavşağına Yeni Düzenleme

Malatya Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Atay, Orduevi kavşağında düzenleme yapıp, Atatürk Anıtı’nın yerini değiştireceklerini söyledi.

Orduevi Kavşağına Yeni Düzenleme Malatya Haber

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda belediyenin çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Atay, planlarında olan kavşak düzenleme çalışmaları kapsamında Orduevi kavşağı ve Atatürk Anıtı önünde düzenleme yapacaklarını ifade edip, Atatürk Anıtı’nın da yerinin değiştirileceğini aktardı. Belediyenin yeni projeleri hakkında da bilgi aktaran Atay, spor ve yaşam merkezinden yeni nikah sarayına, sanat ve kültür sokağından, Fahri Kayahan Bölgesi’nde yapılacak kültür parkından şehrin batı giriş düzenlemesine kadar birçok çalışmadan söz etti.

Beydağı bölgesinde uygulanmaya başlayan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bugüne kadar 950 konutun yıkıldığını belirten Hasan Atay, Horata Vadisi projesinde de son aşamaya gelindiğini vurguladı. Çevreyolu kenarında inşaatına başladıkları Adliye Otoparkı diye adlandırdıkları minibüs ve otobüs durakları yerinin yüzde 22 fiziki gerçekleşme sağlandığını söyleyen Atay, 1 milyon 907 bin TL ihale bedelli projenin tamamlanmasıyla altının otopark, üst kısmının ise minibüs ve otobüs durağı olarak kullanılacağını bildirdi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 95
Bu Ay : 7732
Toplam : 7732

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom