Uluslararası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Uluslararası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali’nin bütün hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

Uluslararası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali Malatya Haber

Nalçacı, Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı kapsamında firmaların yoğun talep gösterdiklerini kaydederek, "4-8 Temmuz tarihleri arasında bu yıl 20'ncisi düzenlenecek olan Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Uluslararası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali’nin bütün hazırlıkları, hemen hemen tamamlandı. Son eksikliklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Genel Sanayi ve Ticaret Fuarımızın yüzde 95’i doldu. Akşam saatlerine kadar sözleşme imzalamasını beklediğimiz birkaç firmamız var. Bu anlamda herhangi bir eksiğimiz yok. 9 bin metrekarelik kapalı alanda sanayici ve işadamlarımızla Malatya halkını buluşturacağız" dedi.

Kayısı festivalinin uluslararası boyut taşıması sebebiyle önemli bir yere sahip olduğunu belirten Nalçacı, "Festivalimizin ilk günü Berat Kandili'ne denk geliyor. Biz de bu gecenin manevi hazzını vatandaşlarımızla birlikte yaşamak adına güzel bir program organize ettik. Gecenin önemine binaen Kur’an-ı Kerim ziyafeti programı gerçekleştiriyoruz. Programa; Güney Afrika’dan Abdurrahman Sadien, Mısır’dan Memduh Cude Saad, İran’dan Emir Hüseyin Haydari ve Malatya’dan Ahmet Tayyar katılacak. Öte yandan aynı gün ünlü şairimiz İbrahim Sadri de vatandaşlarımızla buluşacak" ifadelerini kullandı.

Nalçacı, yurt dışından gelecek ekiplerle birlikte çeşitli etkinliklerin de düzenleneceğini aktararak şöyle konuştu:

"4 Temmuz Çarşamba; İbrahim Sadri, 5 Temmuz Perşembe; Latif Doğan, 6 Temmuz Cuma; Seksendört, 7 Temmuz Cumartesi; Songül Karlı ve Selahattin Alpay, 8 Temmuz Pazar; Alişan sahne alacak. Ayrıca festivalimizde yurt dışından gelen halk oyunları ekipleri çeşitli gösteriler yapacak. Öte yandan Malatya Belediyemiz ile özdeşleşen Mehteran takımımız da sahne alacak." 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 138
Bu Ay : 3695
Toplam : 3695

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom