Güney Korelilerden Malatya İzlenimleri

Malatya’ya gelen Güney Koreli seyahat acentesi sahipleri, tur operatörleri ile Güney Kore medyası, Malatya’daki izlenimlerini aktardı.

Güney Korelilerden Malatya İzlenimleri Malatya Haber

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tokyo Kültür ve Tanıtma Müşavirliği, Malatya Valiliği, Malatya Belediyesi ile Fırat Kalkınma Ajansı’nın katkıları ve THY’nin ulaşım sponsorluğuyla Malatya’ya gelen Güney Koreli seyahat acentesi sahipleri, tur operatörleri ile Güney Kore medyası, Malatya’daki izlenimlerini aktardı.

Malatya’da gerçekleştirdikleri 3 günlük inceleme gezileri sonrası Fırat Kalkınma Ajansı’nda Malatya Valisi Doç. Dr. Ulvi Saran başkanlığında Fırat Kalkınma Ajansı’nda bir araya gelen Güney Kore heyeti, Malatya’daki izlenimlerini aktardı. Değerlendirme toplantısında bir konuşma yapan Vali Ulvi Saran, “Tarihten gelen bağların yanı sıra biz Türkiye’nin sahip olduğu doğal güzellikler ve tarih potansiyeli sebebiyle Güney Koreliler için gerçekten kaçınılmayacak ve mutlaka görülmesi gereken bir ülke olduğunu düşünüyoruz.

Bu noktada gerçekleştirilen 3 günlük gezi neticesinde bir değerlendirme yapacağız. Özellikle Malatya’nın hangi yönleriyle öne çıkarılabileceği ve nereleri görmeyi istediğinizi, bunun yanında ne tür bir beklenti içerisinde olduğunuzu öğreneceğiz” dedi.

Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fethi Altunyuva ise Güney Kore ile Malatya arasındaki ilişkiyi daha da güçlendirmek istediklerini kaydederek, “Doğu’nun cazibe merkezi olan Malatya’da geçirdiğiniz 3 günlük programda temel amacı Malatya’mızın tarihi, kültürel, doğal güzelliklerini göstermek idi. Kardeş ülke Güney Kore’den gelen misafirlerimize gösterilen misafirperverlik umarız kendilerini memnun etmiştir. Bu 3 günlük süreçte Malatya’da birçok yer ziyaret edildi. Biz bu programın burada kalmasını arzu etmiyoruz. Öncesinde ülkemiz ve Güney Kore arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine sonrasında da Malatya’mız ile olan ilişkilerin geliştirilmesinde pozitif katkı yapmasını amaçlıyoruz” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Ulvi Saran’ın oğlu Taha Yasin Saran’ın Güney Kore’de düzenlenen video yarışması için çekmiş olduğu kısa film gösterildi.

Toplantıda daha sonra Güney Kore’den gelen heyetin Malatya gezisinde çektikleri fotoğraflar slayt eşliğinde gösterildi. Slayt gösterisinin ardından Güney Koreliler Malatya hakkındaki izlenimlerini ve değerlendirmelerini aktardı.

Değerlendirme toplantısının sonunda Vali Ulvi Saran ile Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fethi Altunyuva, Güney Kore’den gelen heyete üzerinde Aslantepe işlemlerinin bulunduğu heykelleri takdim etti. 

KORE HEYETİ  KAYISI PAZARINI GEZDİLER

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Tokyo Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’nin genel organizasyonu ve sponsorluğunu üstlendiği tanıtım turunun son gününde Malatya kayısı pazarını gezen heyet, bol bol kayısı yedi.

3 günlük Malatya ayağının ev sahipliğini Malatya Valiliği ve Fırat Kalkınma Ajansı üstlenmesiyle Malatya’ya gelen 15 kişilik Koreli heyet; 8 tur acentesi, 1 tur operatörü, 1 halkla ilişkiler şirketi ve 5 medya temsilcisinden oluşuyor. Heyetin Malatya’da edindikleri gözlemleri ülkelerine taşıyıp, Malatya’ya daha fazla turist gelmesini sağlamaları bekleniyor.

Medya temsilcileri arasında Kore’nin en popüler günlük gazetelerinden 2,2 milyon tirajlı Dong A Ilbo, 800 bin’er tirajlı Kookmin Ilbo ve Seoul Shinmun bulunuyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 538
Bu Ay : 538
Toplam : 538

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom