3 Şikayet Bir Taksiciyi Men Edecek!

Hazırlanan kara liste uygulaması ile taksiciler bundan böyle müşterilere, yayalara ve diğer trafik sakinlerine daha dikkatli davranmak zorundalar.

3 Şikayet Bir Taksiciyi Men Edecek! Malatya Haber

Taksilerle ilgili yeni yürürlüğe girecek düzenleme ile taksicilere yeni sorumluluklar ve bu sorumlulukları titizlikle uygulama zorunluluğu yükleniyor. Kara liste uygulaması ile birlikte müşteriler tarafından 3 defa şikayet edilen taksici kara listeye alınacak ve meslekten men cezasına varan yaptırımlar uygulanabilecek.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Yahya Uğur şu şekilde konuştu: "İstanbulda taksicilik yapan şoförler yüzde doksan oranında kayıt altına alındı.Gelen şikayetler sonucunda 'Kara liste' oluşturacağız. Üç defa aynı hatayı yapan taksiciye cezası verilir.Yetki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde olacak, cezalar meslekten men edilmeye, sertifika iptaline kadar gidebilir" dedi.

Amaç: Beyefendi Taksiciliğini Geri Getirmek

Taksiciler korsan taksiden şikayetçi , müşteri ise hem korsan hem legal taksiciden.Konuyla ilgili konuşan İTEO Başkanı Yahya Uğur, amaçlarının "'beyefendi taksiliği geri getirmek' olduğunu berlirterek şunları söyledi : "Arkadaşlarımızla toplanıp korsan takisiyi ortaya çıkartan sebepleri önlemek için çalışmalar yapıyoruz.İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle hangi aracın hangi saatte nerede olduğunu, kim tarafından kullanıldığını GPRS aracı ve teknoloji ile tespit ediyoruz.İstanbulda taksicilik yapan şoförler yüzde doksan oranında kayıt altına alındı.Gelen şikayetler sonucunda 'Kara liste' oluşturacağız. Eğer bir şoför hakkında 3 şikayet geliyorsa, 'bu şoför bize surat yaptı' deniyorsa bu şoför bunu yapmış ve cezayı hak etmiş anlamına gelir ve yaptırım uygulanır" dedi.

Şikayetlerin ihbar edilecek hattı belirten Uğur: "Oda olarak 444 15 13 numaralı hatta gelen 4 binden fazla şikayeti cevapladıklarını belirten Uğur, "Bizim üyemiz olan şoförler için hemen disiplin kuruluna yazarak ceza almalarını sağlıyoruz" dedi.

Korsan taksicilik taşımacılıkla mücadele yasa tasarısını Meclis'e sunan AK Parti İstanbul Millet Vekili Metin Külünk ise "İnsanların en değerli varlıklarını, canlarını kendilerini emanet ettiğinin bilincinde, trafikte örnek durumunda olmalıdırlar" dedi.

İHLAS SON DAKİKA 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 491
Bu Ay : 3035
Toplam : 3035

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom