29 Haziran Türkiye gündemi

29 Haziran 2012 Türkiye gündemi

29 Haziran Türkiye gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 11.00’de Çankaya Köşkü’nde İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Saeedlou ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

Başbakan Erdoğan’ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum’da saat 13.45’te Valiliği ziyaret edecek, saat 14.30’da stadyumda düzenlenen partisinin il kongresine katılacak. Saat 16.00’da Havuzbaşı Meydanı’nda toplu açılış töreni gerçekleştirecek olan Erdoğan’a saat 17.30’da Atatürk Üniversitesi’nde “fahri doktora” unvanı verilecek.

Başbakan Yardımcıları, Bakan ve Bakan Yardımcılarının programları
- Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat’ta saat 10.00’da askerlik şubesinin açılış törenine katılacak.
- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Elazığ’da Valiliği ziyaret edecek, Dr. Aysun-Ahmet Küçükel İlahiyat Fakültesi ile Kovancılar Belediyesi hizmet binasının açılışına ve Kovancılar Meslek Yüksek Okulu'nun temel atma törenine katılacak. Arınç, ayrıca partisinin il başkanlığını ziyaret edecek.
- AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’daki temaslarının ardından öğle saatlerinde Kırcaali'ye geçerek, soydaşlarla bir araya gelecek.
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Kosova ziyareti çerçevesinde Kosova Başbakanı Haşim Taçi tarafından kabul edilecek. Ardından ''Kamu ve Özel Sektörde Kadınların Güçlendirilmesi'' konulu panele ve katılımcılar onuruna verilen öğle yemeğine katılacak olan Şahin, bakanlar Mimoza Kusari-Lila, Bajram Rexhepi, Nenad Rasic ve Mahir Yağcılar ile bir araya gelecek. Yunus Emre Türk Kültür Merkezi ve TİKA ofisini de ziyaret edecek olan Şahin, büyükelçilikte onuruna verilecek akşam yemeğine katılacak.
- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, saat 10.30’da Ankara'nın Nallıhan ilçesinde ve ilçede bulunan Juliopolis Nekropolü kazı alanında incelemelerde bulunacak.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 14.30’da İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Saeedlou ile bakanlıkta bir araya gelecek.
- Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, saat 10.30’da TOBB İkiz Kuleler Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilecek Esnaf ve Sanatkar Bilgi Sistemi’nin (ESBİS) tanıtım toplantısına katılacak.
- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, saat 10.00’da Sheraton Otel’de gerçekleştirilecek “Teknogirişim Zirvesi 2012”ye katılacak.
- Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, saat 20.30’da Ali Soylu Gençlik ve Kültür Merkezi'nin açılış törenine katılacak.
- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, saat 16.30’da İstanbul Four Seasons Otel’de Türk-Arap Ekonomi Forumu'na katılacak.
- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Bolu’da saat 15.15’de Mudurnu İpekyolu Kültür Turizm ve Sanat Festivali’nin açılışına katılacak, saat 15.45’de Mudurnu Kent Müzesi ve ‘Ahi Baba’ seçilen esnafı, saat 16.45’de Akşemseddin Türbesi’ni ziyaret edecek. Gazi Süleyman Paşa Hamamı’nı da gezecek olan Bakan Günay, saat 17.30’da Göynük ilçesinde dokuma atölyesi ve Tuzcular Evi’nde incelemelerde bulunacak. Ardından Sakarya’ya geçecek olan Günay, saat 18.30’da Taraklı Kültür Evi’ni ziyaret ederek, restorasyonu devam eden Hacı Atıf Konağı’nda incelemelerde bulunacak.

Siyasi partilerin programları
- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir’de saat 18.00’de Burhaniye Belediyesi hizmet binasının açılış törenine ve ardından 23. Burhaniye Ören Turizm, Kültür ve Sanat Festivali'ne katılacak. Kılıçdaroğlu, saat 20.15’de Edremit Havaalanı’ndan Ankara’ya hareket edecek.
- CHP Ankara İl Kadın Kolları Kongresi, saat 11.00’de parti genel merkezinde yapılacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- İran İslam Cumhuriyeti Kültür ve İslami İrşad Bakanı Seyid Mohammad Huseini, Konya'da ziyaret ve açılışa katılacak. Hızlı trenle Konya'ya gelecek olan Bakan Huseini, saat 09.30'da Şems-i Tebrizi Hazretleri’nin türbesini, saat 10.00'da Mevlana Müzesi'ni ziyaret edecek. Saat 11.30'da İl Halk Kütüphanesi'nde 'Mevlana ve Şems-i Tebrizi Kitapları Sergisi'nin açılışına katılacak olan Huseini, cuma namazını kıldıktan sonra onuruna verilecek öğle yemeğine katılıp, saat 16.00'da hızlı trenle Konya'dan ayrılacak.
- SGK Başkanı Fatih Acar, saat 10.00’da 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren uygulamaya başlanacak “e-reçete” ile ilgili basın toplantısı düzenleyecek.
- Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Büyük Ankara Festivali kapsamında saat 20.00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde 212 çift için toplu düğün töreni düzenlenecek.
- Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Hasan Köktaş, saat 09.30’da Enerji Gazetecileri ve Medya Derneği’nde (EGAD) lisanssız elektrik üretimi konusunda bilgiler verecek.
- 12 Eylül’ü Yargılama Platformu üyeleri, saat 09.00’da 12 Eylül davası kapsamında Kenan Evren’in yargılanacağı Ankara Adliyesi önünde toplanacak.
- Burdur Sivil Toplum Platformu üyeleri, saat 11.00’de 2008 yılında durdurulan tren seferlerinin tekrar faaliyete geçmesi için topladıkları imzaları Ulaştırma Bakanlığı’na teslim edecek.
- BDP İstanbul Kadın Meclisi, saat 13.00'de Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda kadın tutuklu ve hükümlülere kart atma eylemi ve basın açıklaması yapacak.
- Özgür-Der üyeleri, saat 14.00’de Fatih Postanesi önünde Şeyh Said’i anacak.
- Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Mevlana Kültür Vadisi Projesi kapsamında gerçekleştireceği “Tarihi Bedesten Çarşısı Sağlıklaştırma ve Dönüşüm Projesi”ne ilişkin saat 11.00’de Kapu Camii önünde bilgilendirme toplantısı yapılacak.

EKONOMİ GÜNDEMİ
----------------------------
- Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), saat 10.00’da mayıs ayına ilişkin dış ticaret istatistiklerini açıklayacak.
- Hazine Müsteşarlığı, saat 10.00’da Türkiye'nin borç verilerini açıklayacak, saat 17.00’de KİT’lerin mali durumuna ilişkin verileri açıklayacak.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------
- Şike davasında 21. duruşma, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda yapılacak. Duruşmada kararın çıkması bekleniyor.
- Trabzonspor'un yeni transferleri Yasin Öztekin ve Soner Aydoğdu, saat 14.00'de Trabzonspor M. Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlenecek törenle sözleşme imzalayacaklar.
- Dünya Grand Prix'sinde mücadele edecek Voleybol A Bayan Milli Takımı, Çin'in Ningbo şehrinde saat 10.30’da Amerika ile karşılaşacak.
- 2012 Londra Olimpiyatları'na katılma hakkı kazanmak isteyen A Milli Kadın Basketbol Takımı, 2012 FIBA Kadınlar Olimpiyat Elemeleri Çeyrek Finali'nde saat 19.00'da Ankara Spor Salonu'nda Arjantin ile karşılaşacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 629
Bu Ay : 4186
Toplam : 4186

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom