Hastane Beydağı Kampüsünde Tatbikat

Malatya Devlet Hastanesi Beydağı kampüsünde "Hastane Afet Planı" kapsamında, afet sonrası hastaları kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

Hastane Beydağı Kampüsünde Tatbikat Malatya Haber

 Yapılan açıklamada yasal mevzuatlar gereğince Malatya Devlet Hastanesi Baştabipliği Beydağı Kampüsünde 2012 yılında Kalite Yönetimi ve Sivil Savunma Uzmanlığınca, Hastanemiz Sivil Savunma, Yangınla Mücadele ve Hastane Afet Planı ekiplerinde görevli personel ile diğer personelin yangından korunma ve yangın söndürülmesi, deprem öncesi ve deprem sonrası korunma eğitimlerinin verilerek ayrıca tatbikatlar da yapılarak bilgi ve becerilerinin artırılarak, hasta ve yaralıların tahliyesinin sağlanması ve binalarımızdaki yangın söndürme cihaz, araç ve gereçlerinin nasıl kullanılacağı öğretilmiştir.

Hastane Kalite Yönetim Birimi ve Sivil savunma uzmanlığınca her ay ayrı ayrı olmak üzere tüm personele yönelik Sivil Savunma, Doğal Afetler, Hasta Tahliyesi, Yangın Tedbirleri Konulu Eğitimler verilmeye devam etmektedir.. Ayrıca yapılan eğitim sonunda icra edilen tatbikata hastanemiz yangınla mücadele ekiplerinde görevli personel ile diğer personel, (temizlik, bilgi işlem, otomasyon, güvenlik, mutfak, kalorifer personelleri) de katılarak İtfaiye Müdürlüğünün Koordinesinde yangın söndürme tüpü dolumu yapan firmasının katılımı ile tatbikat sonuçlanmıştır denildi.

Ayrıca Tatbikatta İtfaiye müdürlüğünce Merdivenli araç ve atlama minderi kullanılarak hasta ve yaralıların kurtarma tatbikatları da yapıldı. Hastane personeli de yangın söndürme tüplerini kullanarak temsili yangın söndürme, hasta taşıma, triaj uygulamaları konularında bilgilerini tatbik ettiler.

Hastane bahçesinde  gelen hastaların kayıtları tutulduktan sonra triaj uygulaması yapıldı. Daha sonra yaralı  hastalar aciliyet derecelerine göre ilk müdahaleleri yapıldıktan sonra ambulanslarla nakledilmesi taktirle karşılandı.

Tatbikat sonrasında konuşan Hastane Başhekim Vekili  Muzaffer Kayacı, hasta hizmeti kadar hasta ve hasta yakınlarına olası bir afet durumunda yapılacak mudahaleler için yapılan eğitim ve hazırlıkların önemini vurgulandı. Muzaffer Kayacı emeği geçenlere teşekkür ederek, böylece personelin bilgi ve becerilerinin ölçüldüğünü ifade etti. Kayacı, yangın söndürme cihaz, araç ve gereçlerin kullanımı konusunda ve sivil savunma konusunda, her ay tüm personele yönelik eğitimlerin sürdüğünü kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 606
Bu Ay : 5496
Toplam : 5496

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom