Malatya Fuarı İle İlgili Toplantı

Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı, Uluslar arası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali öncesi, Ahmet Çakır'ın başkanlığında, Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri, Kültür A.Ş. Müdür ve personeli ile bir koordinasyon toplantısı düzenledi.

Malatya Fuarı İle İlgili Toplantı Malatya Haber

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, düzenlenen koordinasyon toplantısı sırasında, fuar ve festival etkinlikleri kapsamında herhangi olumsuz bir durum yaşanmaması için, ilgili müdürlükler tarafından gerekli tedbirlerin alınması konusunda talimatlar verdi.

Koordinasyon toplantısı sonrası Mişmiş Park alanında sürdürülen çalışmaları da yerinde inceleyen Başkan Çakır, özellikle ailesi ile birlikte Mişmiş Park'a piknik yapmaya, gezmeye veya dinlenmeye gelen vatandaşların daha rahat, güvenli ve sağlıklı bir şekilde eğlenebilmeleri için yeni bir takım düzenlemeler yaptıklarını söyledi.

Mevcut yürüyüş parkurlarında iyileştirmeler yaptıklarını belirten Başkan Çakır, “Mevcut yürüyüş alanlarındaki taş duvarlar yeniden yapıldı, yeni yürüyüş yolları açıldı. Vatandaşlarımızın ayrı ayrı ve gelişigüzel bir şekilde mangal yakmalarını önlemek için de yürüyüş yollarının yanlarına sabit mangallar monte edildi. Buradaki çalışmalar fuar ve festival öncesinde tamamlanarak, halkımızın hizmetine sunulmuş olacaktır” dedi.

Kapalı Fuar alanında da incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kapalı Fuar alanına ilk defa iklimlendirme yapıldığını ifade ederek, “Bugüne kadar birçok ihtisas fuarına ev sahipliği yapan mevcut fuar alanının en büyük sorunu, özellikle yaz aylarında içerisinin sıcak olmasıydı. Bu sıkıntıyı çözüme kavuşturmak amacıyla Malatya Belediyesi olarak fuar öncesi çalışmalara başladık. Şu anda iklimlendirme işi büyük bir hızla sürüyor.

Yaptırdığımız iklimlendirme sistemi, dışarıdaki temiz havayı alarak içeriye soğuk hava olarak verme şeklinde çalışacaktır. İklimlendirme için toplam 11 adet cihaz kullanılmakta ve bu cihazların özelliği de çok düşük enerji ile çalışmalarıdır. Bu cihazlar 1.1 Kw/saat enerji tüketmektedirler. İklimlendirme çalışmalarının da tamamlanmasıyla birlikte fuarımız çok daha kaliteli ve kapsamlı bir hale gelecektir” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 518
Bu Ay : 2086
Toplam : 2086

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom