Hasta Bakım Kursu Tamamlandı

SODES kapsamında desteği ile İnönü Üniversitesi (SHMYO) ile Sağlık Müdürlüğü ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği “evde hasta bakım elemanı yetiştirme kursu” sertifika töreni düzenlendi.

Hasta Bakım Kursu Tamamlandı Malatya Haber

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen törene AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Vali Yardımcısı Abdullah Abip Öztoprak, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan İçen, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Mahmut Saraç ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan SHMYO Müdürü Karabulut, “Evde bakım hizmetlerinin amacı, bireylere kaliteli, ihtiyaca uygun ve düşük maliyetli bakım hizmetleri sunarak onların bağımsızlıklarını sağlamak ve yaşam kalitelerini yükseltmek, bakıma muhtaç bireyin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayarak aileye destek vermek ve böylece hem bir bütün olarak ailenin hem de tüm aile üyelerinin işlevselliğini arttırmaktır. Bu amaçla 24 kursiyerimize, 240 saat teorik, 80 saat uygulamalı olmak üzere 3 ay süresince 56 saat TÖTM, 40 saat huzurevinde mesleki eğitim verilmiştir” dedi.

Milletvekili Çalık ise, "Evde hasta bakım elemanı yetiştirme kursu ile Türkiye’ de bir ilk Malatya’da başarılmıştır. Nüfus hızımız 1.2 artış oranı ile sınırda olup, yaşlanan bir nüfusa sahibiz. Bu nedenle evde bakım hizmetleri bugün çok önemli olduğu gibi gelecekte de çok önemli olacaktır. Toplumun bu yönlü ihtiyacı, yetiştirilen kursiyerlerle karşılanacaktır” dedi.

Vali Yardımcısı Öztoprak da, "SODES ilk uygulamaya geçtiğinden beri ülkemizde sosyoekonomik anlamda önemli görevler ifa etti. Türkiye'de en fazla SODES projesi kabul edilen il Malatya oldu. Bu proje de yine SODES projelerinin ruhuna uygun olarak yapılmıştır. Sosyal devlet olmanın gereği olarak evde hasta bakanlara verilen maddi desteğin yanında bu kursla eğitim yönü de tamamlanmıştır” ifadelerini kullandı.

Daha sonra kursiyerlere sertifikaları verildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 903
Bu Ay : 4701
Toplam : 4701

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom