Sterilizasyon Dezenfeksiyon Semineri

Malatya İnönü Üniversitesi ve Dezenfeksiyon Antisepsi ve Sterilizasyon (DAS) Derneği işbirliği ile düzenlenen "21. Sterilizasyon Dezenfeksiyon Eğitim Semineri" Malatya’da verildi.

Sterilizasyon Dezenfeksiyon Semineri Malatya Yaşam-Sağlık

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi Salonu’nda yapılan seminerin açılış toplantısına; İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süheyla Ünal, Turgut Özal Tıp Merkezi (TÖTM) Başhekimi Prof. Dr. Ünsal Özgen, DAS Derneği Başkanı Prof. Dr. Murat Günaydın, öğretim üyeleri ve Turgut Özal Tıp Merkezi başta olmak üzere Malatya ve çevre illerden yaklaşık 250 sağlık çalışanı katıldı.

Seminerde hastane enfeksiyonlarının önlenmesinde önemli basamaklar, sterilizasyon ve dezenfeksiyonda kritik noktalar konularında katılımcılara eğitim verildi. Dört oturumda gerçekleşen seminerin birinci oturumunda; DAS Derneği Başkanı Prof. Dr. Murat Günaydın "Hastane enfeksiyonları ile mücadelede el hijyeni", Doç. Dr. Yusuf Yakupoğulları "Enfeksiyon ve mikroorganizmalar", Prof. Dr. Yasemin Ersoy "Hastanede bulaşın önlenmesine yönelik izolasyon önlemleri" konularını anlattı.

İkinci oturumda Hemşire Fatma Aydın "Hastane alanının temizlik ve dezenfeksiyonu", Prof. Dr. Duygu Perçin "M.S.Ü.'de kullanılan yıkama solüsyonları", Prof. Dr. Şaban Esen "Dezenfeksiyon uygulamaları ve dezenfektanlar", üçüncü oturumda Prof. Dr. Murat Günaydın "İdeal M.S.Ü mimarisi ve donanımı", Prof. Dr. Mehmet Ali Özinel "Buhar sterilizasyon ve kontrolü", Prof. Dr. Duygu Perçin "Düşük sıcaklık sterilizasyon yöntemleri ve kontrolü", dördüncü oturumda Doç. Dr. Mehmet Özden "Endoskopların temizlik ve dezenfeksiyonu", Prof. Dr. Şaban Esen "Ameliyathanelerde enfeksiyon kontrol önlemleri", Hemşire Dilek Zenciroğlu "Ameliyathane ve MSÜ'de kullanılan koruyucu kıyafetlerin kullanılması" konularında eğitim verdiler. Eğitim seminerinin sonunda katılımcılara sertifikaları verildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 237
Bu Ay : 16373
Toplam : 16373

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom