Karapınar'ın İçme Suyu Sorunu Çözüldü

Malatya’nın Akçadağ ilçesi Karapınar köyünde yapılan sondaj çalışması neticesinde 150 metrede saniyede 6 litre su bulundu.

Karapınar'ın İçme Suyu Sorunu Çözüldü Malatya Haber

Karapınar köyünü ziyaret eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet İşidoğru, Destek Hizmetler Müdürü Turan Örengül ile Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Hikmet Türkoğlu yapılan çalışmaları yerinde inceledi. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, ''Su ve kanal hizmetlerimize bağlı ekipler burada sondaj çalışması yapıyor.

Yapılan çalışma oldukça başarılı oldu. Karapınar köyü daha önceden açtığımız sondajdan çıkan su ihtiyacı karşılamamaktadır. Köyümüz dağınık bir yerleşim yerinde bulunmaktadır. Şehre çok yakın olduğu için yazın köyün bütün vatandaşları geri geliyor. Böyle olunca içme suyu sıkıntısı çekiliyor. Yaptığımız sondaj çalışması neticesinde 150 metre derinlikten saniyede 6 litre akan bir su bulundu. Bu su köyümüzün ihtiyacını karşılayacak bu su köylü vatandaşımıza hayırlı olsun diyorum" dedi.

Karapınar Köyü Muhtarı Mehmet Özdağlar ise, ''Köyümüzün içme suyu yetersizdi. İl Özel İdaresi’ne yaptığımız müracaat neticesinde burada güzel bir sondaj çalışması yapıldı. Saniyede 6 litre akıyor. Köyümün içme suyu sıkıntısı çözülecek, çok mutluyum''ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 782
Bu Ay : 6762
Toplam : 6762

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom