Sünnet İçin En Uygun Yaş

Yazın gelmesiyle aileler sünnet hazırlıklarına başlarken, uzmanlar sünnet için en uygun yaşın 2 yaş öncesi veya 6 yaş sonrası olduğunu belirtiyor.

Sünnet İçin En Uygun Yaş Malatya Yaşam-Sağlık

“Erkekliğe atılan adım” olarak görülen ve düğünlerle kutlanan sünnet için birden çok erkek çocuğu olan aileler, bir seferde çocuklarının sünnetlerini yaptırmayı tercih ediyor. Bu da bazen çocukların psikolojik ve fizyolojik olarak uygun olmayan zamanlarda sünnet olmasına neden oluyor.

Universal Hastaneler Grubu’na bağlı Universal Ege Sağlık Hastanesi Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Raziye Ergün, sünnetin cinsel kimliğin kazanıldığı 2-6 yaş arası yapılmasının çocukta yaşanacak psikolojik travmalardan dolayı pek tercih edilmemesi gerektiğini belirterek, “Sünnet, ya çocuğun ne yapıldığını anlayamayacağı ve yabancıyı tanıyamayacağı kadar erken dönemde ya da sağlıklı iletişim kurulabilecek çağa geldiğinde yapılmalıdır. İdrar yolu enfeksiyonu geçiren, böbreklerinde doğuştan sorunları olan çocuklarda sünnet enfeksiyon riskini azalttığı için önerilmektedir” dedi.

Hem dinsel nedenlerle hem de koruyucu ve tedavi edici yönüyle sağlıkla yakından ilişkili olan sünnetin cerrahi bir operasyon olduğunu belirten Ergün, “Sünnetin ideal olarak hastane ortamında bir ameliyat ciddiyetinde, uzman ve bu konuda deneyimli hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Uygun koşullar altında gerçekleştirilen sünnetlerde hem tıbbi hem de psikolojik komplikasyonların gelişme olasılığı son derece azdır” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 109
Bu Ay : 3553
Toplam : 3553

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom