Malatya'da 112 Görevlilerine Saldırı

Malatya’da 112 Acil Servis görevlileri, bir yaralı yakınının yumruklu saldırısına uğradı.

Malatya'da 112 Görevlilerine Saldırı Malatya Haber

Edinilen bilgiye göre, 12 yaşındaki bir kız çocuğunun trafik kazasında hafif yaralanması nedeniyle Hasanbey Caddesi’ndeki kaza yerine giden 112 ambulansı, yaralı çocuğu ambulansa aldı. Ambulans şoförü kazaya karışan aracın plakasını aldığı sırada çocuğun babası M.B’nin ‘Ne bekliyorsunuz, çocuğumu hastaneye bir an önce yetiştirin” diyerek ambulans görevlileri şoför Hasan Kaya, Acil Tıp Teknisyeni (ATT) Kübra Kalkan ve ATT Nuriye Şalk’a saldırdığı iddia edildi. Ambulans görevlilerinin sözlü, fiili ve yumruklu saldırıya uğramaları nedeniyle şikayetçi oldukları bildirildi. 

Malatya 112 Komuta Merkezi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Ambulansta görevli ekiplerimiz sadece hayat kurtarmak için gayret gösteriyorlar. Canla başla kendi hayatlarını hiçe sayarak zorda kalan hastalara yardım için çalışmakta olan 112 Acil ekibimizden 5 nolu nokta istasyonu ambulans şoförümüz Hasan Kaya ve ATT Kübra Kalkan, ATT Nuriye Şalk, sözlü, fiili ve yumruklu saldırıya uğramıştır.

Görevini yapmak isteyen, yani hastasını kurtarmaya çalışan ekibimize kendini bilmez insanlar tarafından yapılan bu saldırıyı kınıyoruz. Olayda şiddete maruz kalan personellerimiz şoför Hasan Kaya, ATT Kübra Kalkan ve ATT Nuriye Şalk’a geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz” denildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 756
Bu Ay : 5122
Toplam : 5122

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom