Sınıra Yeni Kale Karakollar Geliyor

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 8 askerin şehit düşmesinin ardından gözler Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından yaptırılan sınır karakollarına çevrildi.

Sınıra Yeni Kale Karakollar Geliyor Türkiye-Dünya

Yeşiltaş Karakolu’na düzenlenen ve 8 askerin şehit olduğu, 16 askerin de yaralanmasının ardından sınır karakollarının yapıları tekrar tartışma konusu oldu. Stratejik bir konumda bulunan ve PKK ile kaçakçıların geçiş noktası üzerinde bulunan bazı karakolların hala standartlara uygun olmayışı dikkatlerden kaçmıyor.

Yeşiltaş Karakolu ile birlikte bu konu tekrar gündeme geldi. Standartlara uygun olmayan karakolların yanında TOKİ tarafından yapımı devam eden ve kartal yuvasını andıran karakollar da göze çarpıyor. Büyükçiftlik beldesinde yeni yaptırılan karakolda inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Cilo Dağı’nın eteklerinde TOKİ tarafından yapılan karakol binası ile birlikte çevre duvarı ve gözetleme kulelerinin büyük bir kısmı tamamlanmış durumda.İran ve Irak’a sınırı bulunan Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde birçok noktada yeni karakollar yaptırılıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 275
Bu Ay : 5257
Toplam : 5257

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom