Çakır'dan Kaçak Su Uyarısı

Ahmet Çakır, "Kaçak su kullanımına kesinlikle taviz vermiyoruz. Bu konuda bütün vatandaşlarımızdan kaçak kullanım yapanları ihbar etmelerini ve buna izin vermemelerini bekliyoruz" dedi.

Çakır'dan Kaçak Su Uyarısı Malatya Haber

Başkan Ahmet Çakır, beraberinde Belediye Başkan yardımcıları Ahmet Ceyhan, Hasan Atay ve bazı daire müdürleri ile birlikte Yaka Mahallesi'ni ziyaret ederek, mahalle sorunları hakkında bilgiler aldı.

Mahallelerin sorunlarını belli bir plan doğrultusunda çözüme kavuşturmaya çalıştıklarını belirten Başkan Çakır, "Mahallelerimizin sıkıntılarını ve sorunlarını yerinde tespit etmek, bu sıkıntı ve sorunları önem sırasına göre çözüme kavuşturmak amacıyla zaman zaman mahallelerimizi ziyaret ediyoruz. Yaka Mahallesi'nin en büyük sıkıntılarından biri olan ve geçtiğimiz yıllarda iki etap halinde başladığımız kanalizasyon alt yapı çalışmaları tamamlandı" dedi.

Çalışmalar kapsamında yaklaşık 26 kilometre kanalizasyon şebeke hattının döşendiğini söyleyen Çakır, "Tabi bu çalışmalar sırasında üst yapıda bazı yıpranmalar oldu. Yıpranan ve bozulan yollarımızı da belli bir plan doğrultusunda aciliyet arz eden noktalardan başlayarak asfaltını yapacağız" diye konuştu.

Çakır, sosyal amaçlı bir tesis ya da semt konağını Yaka Mahallesi’ne kazandırmak istediklerini ifade etti.

Malatya genelinde temizliğe büyük önem verdiklerini de kaydeden Çakır, "Temizlik konusunda Malatya genelinde büyük bir çalışma başlattık. Göreve geldikten sonra Malatya genelinde binin üzerinde çöp konteyneri dağıttık. Eksik olan yerlere dağıtılmak üzere 300 tane çöp konteyneri daha alıyoruz" şeklinde konuştu.

Yaka Mahallesi'ne yeteri miktarda içme suyu verilmesine rağmen, yaşanan sorunların kaçak su kullanımından kaynaklandığını aktaran Çakır, "Kaçak su kullanımına kesinlikle taviz vermiyoruz. Yaka Mahallemizde yaşanan içme suyu sorunu da bazı kaçak kullanımlardan kaynaklanmaktadır. Bu konuda bütün vatandaşlarımızdan kaçak kullanım yapanları ihbar etmelerini ve buna izin vermemelerini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Yaka Mahallesi muhtarı Abuzer Yiğit de şöyle konuştu:

"Yaka Mahallesi'ne başkanımız döneminde ilk defa 26 kilometre uzunluğunda kanalizasyon şebekesi döşendi. Kanalizasyon şebekesi döşenirken yollarımızda tahribatlar oldu. Çalışmalar tamamlandı. İnşallah en kısa sürede yollarımızdaki bu tahribatlar giderilir." 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom