Muhtarlar Derneğinden AK Partiye Ziyaret

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, AK Parti olarak istişare ve diyaloğa her zaman önem verdiklerini belirtti.

Muhtarlar Derneğinden AK Partiye Ziyaret Malatya Haber

Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Eren ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi’yi partide ziyaret ederek, seçimle tekrar başkanlığa getirilmesi nedeniyle 'hayırlı olsun' temennilerini ilettiler.

Ziyarette konuşan Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Eren, muhtarlar olarak aylık 400 TL aldıklarını dile getirerek, özlük haklarının arttırılması yönünde çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.
Malatya’da hasat dönemi yaklaşan kayısıda fazla rekolte nedeniyle, üreticilerin mağdur olmaması için gerekenin yapılmasını beklediklerini ifade eden Eren, "Temennimiz kayısının dünya piyasasında daha fazla satılıp, üreticinin alın terinin karşılığını almasıdır" diye konuştu.

Bülent Tüfenkçi de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. AK Parti olarak istişare ve diyaloğa her zaman önem verdiklerini dile getiren Tüfenkçi, "Malatya gelişen bir ilimiz. Gelişirken de bazı sıkıntıları beraberinde getiren bir ildir. Mesela trafik sorununun çözülmesi noktasında çalışmalar sürüyor. Büyüyen ve gelişen Malatya’yı özellikle il dışından gelenler daha iyi görüyor" ifadelerini kullandı.

Kuzey kuşak yolu ve yeni açılacak kuzey çevre yolu ile trafiğin rahatlatılacağını kaydeden Tüfenkçi, şöyle devam etti:

"Kuzey çevre yolu ile ilgili geçtiğimiz aylarda sayın başbakanımızla Ankara’da görüştük. Başbakanımız, Ulaştırma ve Çevre Şehircilik bakanlıkları yetkilileriyle görüşüp, kuzey çevre yolu konusunun sadece belediyelere bırakılmayacak kadar önemli olduğunu aktararak, konunun takipçisi olunmasını istedi."

Kayısının değerinin altında satılmaması için çalışmalar yapıldığını anlatan Tüfenkçi, "Kayısının askeriyeye, milli eğitime verilmesi noktasında çalışmalarımız sürüyor. Türk Hava Yolları’na geçen yıllar fındık dağıtıldığı ve kayısı da ikram edilmesi istenmişti. THY yetkilileri, fındığın tanıtım için ücretsiz THY’ye verildiğini belirttiler" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 168
Bu Ay : 6965
Toplam : 6965

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom