Çakır, Kuşak Yolu'nda İnceleme Yapti

Hasan Atay Kuzey Kuşak Yolu’nda incelemelerde bulunan Ahmet Çakır'ı, Kuşak Yolu’nun şehir mezarlığı ile Çarmuzu arasındaki bölümünde sürdürülen dolgu çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Çakır, Kuşak Yolu'nda İnceleme Yapti Malatya Haber

Başkan Çakır, Kuzey Kuşak Yolu’nun önemli bölümlerinden birinin Babuktu deresine menfez yapılması ve buranın önemli bir dolguyla geçilmesi olduğunu kaydederek, "Şu anda burada menfez tamamlandı. 2’ye 3 metre çapında ve 50 metre uzunluğunda bir kutu menfez yapıldı. Üzerinde de yer yer 12-13 metrelik taş duvarla burada dolgu çalışması devam ediyor. Böylelikle burayı tren yolu geçişine kadar bağlamış olacağız" dedi.

Daha önce Hal binası, şehir mezarlığı yanından başlayarak Kuzey Kuşak Yolu’nda önemli bir dolgu çalışması yaptıklarını belirten Çakır, "Kuzey Kuşak Yolu’ndaki en büyük sıkıntıyı, coğrafik olarak en zor bölümleri bu çalışmamızla birlikte tamamlamış olacağız. Babuktu’dan gelen yol şu anda Kuzey Kuşak Yolu’na bağlanmış oldu" açıklamasında bulundu.

Başkan Çakır, tren yolunun da hemzemin geçitle geçileceğini açıklayarak, "Çarmuzu’dan gelen yolu da hemzemin geçitle kuşak yolumuza inşallah bu senenin sonuna kadar bağlamış olacağız. Bilindiği gibi Çarmuzu yolu, Çevre Yolu'ndan 30 metreyle devam edip Çarmuzu’da 50 metreye kadar çıkan bir yolumuz. İnşallah o yolumuz, Kuzey Kuşak Yolu’na bağlanmış olacak" diye konuştu.

Yolların birbirine bağlanmasıyla trafiğin rahatlayacağını belirten Çakır, "Bağlantının yapılmasıyla bu bölgedeki ulaşımı, yani şehir mezarlığı, Hal binası gibi buradaki bütün hizmet gruplarına gelecek araçları, bu tarafa kaydırmış olacağız. Bu da merkezdeki trafiği belli bir oranda rahatlatmış olacak" şeklinde konuştu.

aşkan Çakır, özellikle Çevre Yolu Sıtmapınarı Kavşağı ile İstasyon Kavşağı’ndaki yoğunluğun bir kısmını da Kuzey Kuşak Yolu’na aktarmış olacaklarını vurgulayarak, çalışmalarının bu yoğunlukta devam ettiğini sözlerine ekledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 247
Bu Ay : 5441
Toplam : 5441

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom