'Gündem Sürekli Değiştiriliyor'

Millet Partisi (MP) Malatya İl Başkanı Sait Korkut, sürekli gündemin değiştirildiğini söyledi.

'Gündem Sürekli Değiştiriliyor' Malatya Siyaset

Millet Partisi (MP) Malatya İl Başkanı Sait Korkut, sürekli gündemin değiştirildiğini söyledi.
MP Malatya İl Başkanı Sait Korkut, parti binasında yaptığı basın açıklamasında, “Uludere olayıyla sıkışan hükümet, kürtaj gibi bir meseleyi ortaya atarak yeni ve bambaşka bir gündem meydana getirmiştir.

Toplum hemen kürtaj yanlıları ve karşıtları diye ikiye ayrılmışdır. Bir kısmı kürtajı kadınların doğal hakkı, bir kısmı sayın başbakan gibi cinayet olarak görmüşlerdir. Kısır döngü içinde tartışılan bu meselenin esas kaynağı olan zina mevzusuna ne yandaş medya ne de muhalif medya hiç değinmemiştir. Biz Millet Partisi olarak, kürtajın iyi bir şey olmadığına inanıyor ve sorunun ana kaynağı olan zinanın tekrar suç sayılmasını ve caydırıcı ceza verilmesini istiyoruz” dedi.

Bilindiği üzere AB uyum yasaları içerisinde zinanın suç olmaktan çıkarıldığını anlatan Korkut, şöyle konuştu: "İslamcı hükümet eliyle zina suç olmaktan çıkarılmıştır. Sorun buradadır, zina suç olmadığı müddetçe, kürtaj ve sezaryenler bitmeyecektir. Muhafazakâr dindar medyamızın ve meclis içi muhalefetin bu konuya hiç değinmemeleri manidardır.”

Bir diğer meselenin AKP -CHP yakınlaşması ve MHP'nin bu sürecin dışında kalıp muhalefet etmesi olduğunu anlatan Korkut, şunları söyledi: "Merak ediyoruz nihai hedefi bağımsız bir Kürt devleti olan, bunun için dağda 30 yıldır kan döken, bebek katilleri ile onun meclisteki uzantılarıyla, neyi, hangi konuyu görüşüp nasıl bir çözüm bulacaklar.

Beşinci sınıflara seçmeli Kürtçe dersi kondu diye terör bitmez, peki daha hangi tavizler verilecek ve sınırı nereye dayanacak merak ediyoruz. Biz Millet Partisi olarak Sayın Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'na sesleniyoruz, önerileriniz, çözümünüz nedir bir an evvel açıklayın da kamuoyu öğrensin. Sayın Bahçeli de, görüşmelerde ben yokum diyerek topu taca atmamalı en azından terör sorununun çözüleceğine dair bir öneri ortaya koymalıdır." 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 237
Bu Ay : 7360
Toplam : 12109

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom