Asfalt robotları görevde...

Malatya İl Özel İdaresi aldığı 3 asfalt robotunu törenle hizmete sundu.

Asfalt robotları görevde... Malatya Haber

Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'nde asfalt robotu makinelerinin hizmete sunulması töreninde konuşan Vali Ulvi Saran, "6 bin kilometre kırsal alan yol ağının bakım ve tamiri için alınan değişik fonksiyonları bir arada olan ve aynı zamanda az eleman istihdamını gerektiren 3 aracı hizmete sunmak için buradayız. Bir araçta birkaç fonksiyonlar birleştirilmiş. Zaman ve maliyet kaybını gideren. Hızlı yeni bir sistemi hizmete sunuyoruz" dedi.

Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Er ise, "Bir asfalt ekibi köy yolunu asfaltlamaya gidecekse, bir araç personeli, bir araç asfalt malzemesini, bir araç silindir taşıyor, derken 7 araca ihtiyaç vardı. Yani 7 araçla asfalt işi yapılıyordu. Bu araçlarla çalışma için de 16 personele ihtiyaç vardı. Asfalt robotu ile bütün işler bir arada yapılmış olacak" diyerek, daha sonra şunları belirtti:
"İdaremizin bir asfalt, bir de yama ekibi bulunmaktadır. Bu ekipler büyüyen yol asfalt ağının bakım ve tamirini yetiştirememektedir. Yapılan planlama kapsamında 3 adet asfalt robotu aldık. Bu robotlar yama çalışmasını pratik şekilde yaparak, zaman kaybını ortadan kaldıracak. Bu makine 500 litre asfalt kapasitesine sahip. Otomatik olarak iş görecek olan robotlarımız, çok fazla ve hızlı iş yapma imkanı sunacak. Çift dingilli olan bu robotlarımız üzerindeki çalışmaları ve 12 ton malzemeyi taşıyacak şekilde dizayn edilmiştir."


Malatya İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata da, "4 aydır İl Genel Sekreterliği ile çalışıyoruz. İl Genel Sekreteri'nin azmi bizlere şevk veriyor. Beraberce çalışırsak Malatya'daki hantal yapıyı değiştireceğimize inanıyorum" şeklinde konuştu.
Üç yama robotu ve iki silindirin maliyetinin 744 bin TL olduğu kaydedildi.


 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 20
Bugün : 408
Bu Ay : 6388
Toplam : 6388

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom