Yol Genişletme Çalışmaları Sürüyor

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından köy yollarının açılması ve genişletilmesine yönelik çalışmalar sürüyor.

Yol Genişletme Çalışmaları Sürüyor Malatya Haber

İl Özel İdare’den yapılan açıklamada, Yazıhan ilçesine bağlı Böğürtlen köy yolunun 1,5 kilometrelik kısmında genişletme çalışmaları yapıldığı belirtildi. Grup yolu olarak adlandırılan Böğürtlen, İriağaç,Tahtalı, Ebreme, Çavuş köylerini birbirine bağlayan bu yolun 1,5 kilometrelik kısmında yolun dar olması, kışın yağan kardan dolayı vatandaşın sıkıntı yaşaması üzerine yol genişletme çalışması yapılarak sağlıklı ulaşım yapılmasının amaçlandığı kaydedildi.

Bu arada Yazıhan Kaymakamı Ünal Koç, İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hakan Demir, İl Meclis Üyesi Cafer Kuşdoğan çalışmaları yerinde inceledi. Kaymakam Koç, ’’Kışın bu yol tehlike saçmaktaydı. Bu yol aynı zamanda İriağaç, Çavuşlu, Böğütlen köyleri ile bağlantı kurmakta. Kış bu sene çok çetin geçti.

Bozulan yolların yapımına başlandı. Bir taraftan da asfalt çalışmalarımız var. Köyde yaşayan vatandaşlarımıza en güzel hizmeti sunmamız gerekir. KÖYDES ve İl Özel İdaresi programında başlayan çalışmalar devam ediyor. Yoğun bir çalışma içine girdik. Amaç hükümetimizin başlatmış olduğu program doğrultusunda yapılan projeler ile köylerimize şehir yaşam imkanlarını götürmek. Bu insanları buralarda tutmak, eksiksiz bir altyapı sunmaktır. Bu köylerin geçim kaynağı olan hayvancılığı canlandırmaktır” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 807
Bu Ay : 7604
Toplam : 7604

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom