Köyün 10 Yıllık Su Problemi Çözüldü

Battalgazi ilçesinin Kuluşağı köyünün 10 yıldan beri yaşamış olduğu içme suyu problemi, İl Özel İdaresi’nin yapmış olduğu çalışmayla çözüldü.

Köyün 10 Yıllık Su Problemi Çözüldü Malatya Haber

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından Kuluşağı köyünde yapılan sondaj çalışmaları sonuç verdi. Köyde çıkan su, bölgede içme ve sulama amaçlı kullanılabilecek.
Kuluşağı köyündeki çalışmalar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya ve İl Genel Meclisi üyeleri Derviş Demirkol ve Fikret Kabadayı tarafından incelendi.

İrfan Kaya, "İçme suyu amaçlı açılan sondaj neticesinde, saniyede 30 litreye yakın bir su bulundu. Bu köyde daha önce birkaç tane sondaj yapmıştık. Küresel ısınmadan dolayı kaynak suları yanında yer altı sularında da azalmalar oldu. Açılan sondajlar kurudu. Bu yıl kaymakamımızın talebi üzerine bir sondaj çalışması daha başlattık. Çıkan su ihtiyacın üzerinde hem içmede hem sulamada kullanılabilecek nitelikte. Burada ciddi bir çalışma yapıldı" şeklinde bilgi verdi.

Derviş Demirkol da, "Daha önce yapılan 3 sondajdan çok az su çıktı. Havaların sıcak gitmesiyle de bu sondajlar kurudu. Yapılan bu sondaj çalışmasında saniyede 30 litre akan bir su bulundu. Bu çalışma buradaki köylülerin yüzünü güldürdüğü gibi, bizleri de memnun etti" dedi. Diğer üye Fikret Kabadayı, yapılan çalışmaların iyi sonuçlanmasının kendilerini memnun ettiğini kaydetti.
Kuluşağı Köy Muhtarı Mehmet Başer de şunları söyledi:

"10 yıl sonra bulunan bu su, bizlerin yaşama sevinci oldu. 100 hanelik köyümüzde vatandaşlar bu suyun çıktığını duyunca çok sevindiler. Saniyede 30 litre çıkan su, ihtiyacımız olan içme ve sulama suyunda kullanılacaktır." 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 484
Bu Ay : 2013
Toplam : 2013

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom